Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.08.2019 SAAT 13:00:48
Advert
Advert
 

KOÜ'den yeni protokol

Kocaeli Üniversitesi ile Kazakistan Bolashak Akademisi arasında ikili işbirliği ve Mevlana Değişim Programı kapsamında işbirliği protokolü imzalandı
KOÜ'den yeni protokol

Kocaeli Üniversitesi ile Kazakistan Bolashak Akademisi arasında işbirliği ve değişim protokolü yapıldı. Protokolü KOÜ adına Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Bolashak Akademisi adına ise Rektör Menlibayev Kuralbay Nesipbekovich imzaladı. Protokol, iki kurum arasındaki öğrenci ve öğretim elemanı değişimini kapsıyor.


SAYI 30’A YÜKSELDİ
Yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir program olan ‘Mevlana Değişim Programı’nda bir kurumla daha işbirliği imzalandı. Bugüne kadar 16 farklı ülke ile gerçekleştirilen program kapsamında işbirliğine varılan üniversite sayısı ise 30’a çıktı.


DEĞİŞİM YAPILACAK
Protokol ile 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28034 Sayılı ve 23 Ağustos 2011 tarihli Mevlana Değişim Programı’na ilişkin yönetmelik ve Mevlana Değişim Programı kapsamında yükseköğretim kurumlarına aktarılacak tutarların kullanımı, muhasebeleştirilmesi, yapılacak ödemeler ile ilgili diğer hususlara ilişkin esas ve usuller ile konuyla ilgili diğer mevzuata uygun bir biçimde, belirlenen alanlarda, belirtilen faaliyetlerde ve kararlaştırılan sayılarda, öğrenci ve öğretim elemanı değişiminde bulunulacak.


İNCELEMEDE BULUNDU
Protokol kapsamında üniversitemizi ziyaret eden Bolashak Akademisi Rektörü Menlibayev Kuralbay Nesipbekovich’i Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Prof. Dr. Nilgün Fığlalı karşıladı. Üniversite ile ilgili bilgilendirmede bulunulan ziyaret kapsamında Bolashak Akademisi Rektörü okulun Uzaktan Eğitim Merkezi, Mühendislik Fakültesi ile Eğitim Fakültesi’ni gezdi ve laboratuvarları inceledi. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: Kocaeli ÜniversitesiKazakistan Bolashak Akademisi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7234 TL 5.7006 TL
Euro
EURO
6.3406 TL 6.3153 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA