Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 23:26:26
Advert
Advert
 

ABD Ticaret Konsolosu Coronado “Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir”

Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu fırsatların sergilendiği Select USA Yatırım Zirvesi tanıtım toplantısı Kocaeli Sanayi Odası Merkez Ofis’te gerçekleştirildi. Programda konuşan ABD Ticaret Konsolosu Jhon Coronado “Biz kötü zamanlarda bile Türk firmalarından olumlu yanıtlar alıyoruz. Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir” dedi.
ABD Ticaret Konsolosu Coronado  “Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir”
Advert

Arif BULUT  -Dünyanın en çok yabancı yatırım çeken ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu fırsatların sergilendiği Select USA Yatırım Zirvesi tanıtım toplantısı  Kocaeli Sanayi Odası Merkez Ofis’te gerçekleştirildi. ABD Ticaret Ataşeliği koordinasyonunda Türkçe olarak gerçekleşecek toplantıda, ABD Ticaret Konsolosu Sn. John Coronado’ nun yanı sıra Ticaret Ataşe Yardımcısı Gökçe Tuncer ve Vize Memuru Fulya Soycan tarafından yapılan çalışmalar, iş bilirliği fırsatları, Select USA ve 10-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan Select USA Yatırım Zirvesi hakkında bilgi verildi. elect USA Yatırım Zirvesi, üst düzey iş dünyası ve hükümet liderlerinin, Amerika’daki güncel yatırım fırsatları hakkında görüşlerini sundukları zirvede, kaynaklar ve teşvikler hakkında yatırımcılar bilgi edinebilecek.


TİCARET BAĞLARINI KUVVETLENDİRMEK İSTİYORUZ
Programda ilk olarak konuşan ABD Ticaret Konsolosu Jhon Coronado “Biz Kocaeli Sanayi Odası ile beraber güçlü bir ticaret ilişkileri gerçekleştirmek istiyoruz. Buraya gelme amacımız zaten tam olarak bu. Ticaret Ataşeliği olarak biz ABD Ticaret Bakanlığı’na bağlı çalışıyoruz. İstanbul’da Ankara’da ve İzmir de ofislerimiz bulunuyor. Biz iki ülke arasındaki ticaret bağlarını kuvvetlendirmek istiyoruz. İkili ilişkiler kötü dönemlerden geçebiliyor. Biz kötü zamanlarda bile Türk firmalarından olumlu yanıtlar alıyoruz. Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir” dedi.

 


AMAÇ BÜYÜMEYİ KOLAYLAŞTIRMAK
Sözlerini sürdüren Coronado  “Bizim en önemli görevimiz karşılıklı iki ülkenin ticari ilişkilerini kuvvetlendirmek . ABD’li firmalara Türk partner aradığı zaman biz de bu bağlantıları sağlıyoruz. Biz büyük ve küçük her türlü Türk firmaları ile çalışıyoruz” dedi. Coronado’nun ardından konuşan Ticaret Ataşe Yardımcısı Gökçe Tuncer ise “Programımızın amacı büyümeyi kolaylaştırmaktır. Sizi ABD’de ki firmalarla bir araya getiriyoruz ve ortaklar bulmanızı sağlıyoruz. Buna ücretsiz danışmanlık hizmeti de diyebiliriz. ABD’nin her eyaleti ülke gibidir, kanunları farklıdır. Sizi bu konuda bilgilendiriyoruz. Her yıl programımıza talep kat kat artıyor” dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitABD Ticaret Konsolosu CoronadoKocaeli Sanayi Odası
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA