Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 21:41:39
Advert
Advert
 

Cem Bialetti greve çıkıyor

Kartepe’de üretim yapan Cem Bialetti fabrikasında Ocak ayında başlayan toplu iş sözleşmesi masada bitmedi. İşçiler 7 Mayıs’ta greve çıkıyor
Cem Bialetti greve çıkıyor
Advert

Süriye ÇATAK TEK - Kartepe’de üretim yapan Cem Bialetti Fabrikasında çalışan 100 işçi adına Ocak ayında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Birleşik metal-İş Sendikası ile işveren masada anlaşmadı. Arabulucu sürecinde de anlaşma sağlanmayınca grev ilanı bugün fabrikaya asıldı. Sendika yöneticileri ve işçiler fabrikaya grev ilanını astıktan sonra grevin uygulanacağı günü de açıkladı. İşçiler 7 Mayıs’ta greve çıkacak. 

 

 

GREV İLANI ASILDI
Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Cem Bialetti Fabrikasında çalışan 100 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma çıkmadı. Ocak ayında başlayan ve 60 günlük yasal süreci içinde bitmeyen sözleşme Arabulucu gözetiminde yapılan oturumlarda da sonuçlanmadı. Arabulucu raporunun gelmesinin ardından sendika fabrikaya grev ilanını astı. İşçiler ve sendika yönetimi 7 Mayıs’ta greve çıkılacağını da duyurdu.

 

 

ÜCRETTE TIKANMA YAŞANDI
Daha önce kapanma noktasına gelen ve büyük sıkıntılar yaşana Cem Bialetti Fabrikasında işçiler ve sendikanın desteği ile fabrika üretim yapma noktasına geldi. Yaklaşık 5 yıldır hiç sorun yaşamayan ve daha önceki toplu iş sözleşmelerini işçilerle birlikte fabrikada pasta keserek kutlayan Cem Bialetti işvereni sendikanın 4 lira 40 kuruş zam istediği saat ücretlerine sadece 1 lira 60 kuruş zam önerisini masaya getirdi. Ücret noktasında anlaşma sağlanmaması nedeniyle sözleşme grev aşamasına geldi. 

Bu haber eklendi
Cem Bialetti fabrikasıKartepeBirleşik metal-İş Sendikası
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA