Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 22.09.2020 SAAT 14:40:17
Advert
 

Büyükakın'dan o kurslar için tavsiye

KO-MEK Derince Sergisi’nin açılışına katılan Tahir Büyükakın, kursiyerlere yönelik önemli bir hedef belirlemesi yaptı. Büyükakın, istihdam kursları ile üretim sektörüne katılmalarını tavsiye etti
Büyükakın'dan o kurslar için tavsiye
Advert

 

KO-MEK Kurs Merkezleri’nin ilçe sergileri Derince ile devam etti. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yanı sıra, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, meclis üyeleri, daire başkanları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Sergi açılışı öncesinde KO-MEK Müzik Grubu usta öğreticileri Kocaeli Türkülerini seslendirdi. Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı okunurken, işaret dili kursiyerleri Milli Marşımızı işaret dili ile çevirdi.

 

KENDİ İŞİNİ KURDU

Törende ilk konuşmayı kursiyerler adına cilt bakımı ve kuaförlük branşından Hülya Özcan yaptı. Özcan, KO-MEK ile tanışmasının reklam panoları vasıtasıyla olduğunu söyledi. Kuaförlük ve Cilt Bakımı branşlarında aldığı eğitimin ardından sertifikalarını aldığını anlatan Hülya Özcan’ın, bu sayede KO-MEK’in istihdam hamlesini de, adeta taçlandırdığı ortaya çıktı. Sertifikaları ile KO-MEK, KOSGEB ve İşkur’un düzenlediği girişimcilik eğitimine katıldığını söyleyen Özcan, “Şuan Derince merkezde KOSGEB desteği ile güzellik alanında kendi iş yerimi açmış bulunmaktayım. Önümüzdeki bir ay içinde açılış yapacağım ve o açılışta sizleri ve sayın başkanımı aramızda görmekten mutluluk duyacağım” dedi.

 

Yakın bir zamanda evlenecek olan kursiyer Ezgi Polat, gelenemsel KO-MEK Bohçası’nı Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın elinden aldı. Başkan Doç. Dr. Büyükakın, nikahını kıyma sözü verdi.

 

KO-MEK’E TAM DESTEK

Açılış töreninde ikinci konuşmayı Zeki Aygün yaptı. Başkan Aygün, KO-MEK’in Büyükşehir Belediyesi’nin 15 yıldır ücretsiz olarak vatandaşlara eğitim veren halk üniversitesi olduğunu söyleyerek tüm kursiyerleri ve yöneticileri kutladı. Daha önceki dönemlerde KO-MEK’leri gezerken gurur duyduğunu söyleyen Aygün, “Sosyal Belediyecilik adına yapılan bu çalışmaları her zaman takdir ettik. Bundan sonra da işin içinde birisi olarak KO-MEK’e ve Derince’deki faaliyetlerine destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

HANIMLARA TEŞEKKÜR

Açılışta son konuşmayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yaptı. Başkan Doç. Dr. Büyükakın sözlerine, açılışta kendilerini yalnız bırakmayan konuklara teşekkür ederek başladı. “Salonun çoğunluğu hanım kardeşlerimizden oluşuyor” diyen Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bizim 3 kurs merkezimizin toplam 4 bine yakın öğrencisi var. Bu dört bine yakın kursiyerin yüzde 85’i de hanımlardan oluşuyor. Yani öncelikle Derinceli hanımefendilere kurs merkezlerimize gösterdikleri ilgilerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

GİRİŞİMCİYİ KUTLADI

Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, kendisinden önce konuşma yapan ve kendi iş yerini açmak üzere olan Hülya Özcan’ın başarısına dikkat çekti. KO-MEK’te son derece güzel ve anlamlı insan hikâyelerinin olduğuna atıf yapan Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Buralarda çok güzel hikâyeler var. Az önce Hülya kardeşimizin hikâyesini dinledik. Kendisini tebrik ediyorum, onun gibilerinin sayısının artmasını temenni ediyorum” dedi.

 

KURSLARA SAHİP ÇIKALIM

KO-MEK’in bu özelliğinin yanı sıra aynı zamanda bir rehabilitasyon merkezi gibi faaliyet gösterdiğine değinen Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, istenmesi halinde her zaman bu kursların sayısını arttıracaklarını söyledi, "Siz yeter ki, buralara sahip çıkın, buralarda hayata kendi renginizi yansıtın. Ruhunuzun güzelliğini, gönlünüzün güzelliğini buradaki eserlere yansıtın” dedi.

 

ÖNEMLİ BİR HEDEF

Öte yandan açılışta Başkan Doç. Dr. Büyükakın’dan KO-MEK kursiyerine önemli bir hedef belirlemesi geldi. Bu aşamada kendisinden önce konuşan ve aldığı eğitim sayesinde kendi işinin patronu olan kursiyer Hülya Özcan’a değinen Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, kursiyerlere, istihdam branşlarına katılarak üretim sektörüne katılmalarını tavsiye etti. Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Burada öğrendiğiniz şeyleri bir girişime döndürmeniz önemli. Hedef olarak sizden bunu görmenizi bekliyorum. Bakın mesela Türk Mutfağı var. Pasta yapımı ve Türk Mutfağı branşı ile yemek yapmayı öğreten kurslarımız var. Buralarda aldığınız eğitimle üretim sektörüne geçiş yapma imkânınız mümkün. Hanımeli Lokantaları açılıyor. Hanım kardeşlerimiz bir araya gelsinler, onlar bir işletme, bir lokanta açsınlar, orada ekonomik hayata bir şekilde katılma imkânı bulsunlar. Aslında ne kadar düşünürseniz, ne kadar yaratıcı olursanız, KO-MEK’lerin sizin hayatınıza, şehrin hayatına katkısı da o kadar fazla olacak. Lütfen bu kurslardaki güzellikleri etrafınıza anlatın, insanlarımıza bunu duyurun” dedi.

 

 

Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, sergi alanındaki tüm eserleri inceledi. Büyükakın, emekleri ile eserleri ortaya çıkaran kursiyerleri ve usta öğreticileri tebrik etti.

Bu haber eklendi
KO-MEK Derince SergisiTahir Büyükakın
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA