Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 03.08.2020 SAAT 12:10:58
Advert
Advert Advert
 

Esnaf ve Sanatkarlar'da başkan değişmedi

Esnaf ve Sanatkarlar'da başkan değişmedi
Advert

Esnaf ve Sanatkârlar Odası 3’üncü Olağan Kongresi Çağlayan Restoranda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Kadir Durmuş ile Bilal Karaosmanoğlu arasında çekişmeye sahne oldu. Çekişmeli geçen kongrede Kadir Durmuş 487 oy alarak tekrar başkan seçilirken, Bilal Karaosmanoğlu 147 oy alabildi. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

 

 

Arif BULUT - Kocaeli’nin en büyük meslek örgütlerinden bir tanesi olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 3’üncü Olağan Kongresi Çağlayan Restoranda gerçekleştirildi. 2 bin 463 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 2 dönemdir başkanlık görevini sürdüren Kadir Durmuş ile Bilal Karaosmanoğlu başkanlık görevi için yarıştı. Çekişmeli geçen kongrede konuşan başkan adayı Bilal Karaosmanoğlu “Biz bu oda ne yapar diyoruz. Faaliyet parasını verdikten sonra bu oda ne yapar diyoruz. Bu odanın üyelerine ulaşmak istediğimizde size bilgileri veremeyiz diyorlar.  Üyelerin bu gün ki seçimden haberleri yok” dedi. Mevcut Başkan  Kadir Durmuş ise “8 yıldır bu oda başkanlığı görevimi sürdürüyorum bu süreç içinde hiçbir esnaf arkadaşımızı yalnız bırakmadım bırakmayacağımda. İletişim anlamında yeni çıkan yasa gereği insanların kişisel haklarını korumak nedeniyle iletişim bilgilerini veremiyoruz” ifadelerini kullandı.

YOĞUN KATILIM

11 yönetim kurulu üyesinin seçildiği kongreye İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, İYİ Parti Kurucular Kurulu ve  MKYK üyesi Cumali Durmuş, Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Alican Kazgan, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir ve çok sayıda oda üyesi katıldı.

YENİ DÖNEMDE YAPILACAK ÇALIŞMALAR

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından yönetim faaliyet raporunun okunmasının ardından teşekkür konuşması yapan mevut oda başkanı Kadir Durmuş “   Geçmişte olduğu gibi bundan sonrada birlikte olacağımızı umut ediyorum. Yeni dönemde üyelerimizin meslek eğitimleri için daha yoğun çalışmalar gerçekleştireceğiz. Önümüzde ki dönemde devlet teşviklerinin daha verimli kullanabilmesi için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Üyemiz olan Kantin İşletmecileri Derneğimizin, oda olması içinde en kısa zamanda çalışmamızı tamamlayacağız” dedi.

BU ODA NE İŞE YARIYOR

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başiskele’de mantolama işi yapan  Hasan Bulgur “Bu oda bize ne hizmet veriyor ben bilmiyorum. Kredi istediğimizde sana neden kredi verelim dediler. Yıllardır buraya aidat veriyoruz, karşılığında ne alıyoruz. Bu odanın ne işe yaradığını birisi bana anlatsın.” dedi.  Bulgura cevap vermek için kürsüye gelen Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir ise “Ben 36 yıldır görev yapıyorum. Şimdi bu arkadaşım ben başvurdum ama kredi alamadım diyor. Mantolama yapıyorum diyor, iş yeri olmayan, vergi levhası olmayan bir kişi bizde kredi alamaz. İş yerin varsa gel Pazar günü kredini al. Biz orada esnaf arkadaşlarımızın işini halletmek için varız. Sicilin temize kredini alırsın” dedi.

BÖLÜNMEDEN BİRLİK OLUNMASI GEREKİR

Dilek ve temenni bölümü sonrası konuşan başkan adayı Bilal Karaosmanoğlu “ 4 yıl önce biz yine adaydık. Biz bu oda ne yapar diyoruz. Faaliyet parasını verdikten sonra bu oda ne yapar diyoruz. Bu odanın üyelerine ulaşmak istediğimizde size bilgileri veremeyiz diyorlar.  Üyelerin bu gün ki seçimden haberleri yok.  Biz burada yenilik ve değişim yapmak işitiyoruz. Başkanımız iyi niyetli olabilir ancak bir yıpranmış olabilir. Odamızdaki kantincilere, emlakçılara hadi gidin oda kurun deniliyor. Bu odaların bölünmeden birlik olunması gerektiğini düşünüyorum” dedi

ESNAF İLETİŞİM HATTI KURACAĞIZ

Başkan seçilmesi durumunda yapacakları çalışmaları değinen Karaosmanoğlu “Esnaf iletişim hattını kurmayı planlıyoruz. Esnafımızın sorunlarını en kısa sürede çözülmesi gerekiyor. 4 yılda bir olan seçimde çıkıp sorunlarımızı dile getirmememiz gerekiyor. Bu odanın gücünü kullanmamız gerekiyor. Biz genç bir ekiple çalışıyoruz. Bu zor şartlarda çalışmalarını canla başla sürdürdükleri için onlara da çok teşekkür ediyorum. Bilin ki sizleri tanıyamadığım, ulaşamadığım için ziyaret edemedim. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

KİŞİSLE HAKLARINI KORUMAK İÇİN

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan mevcut başkan Kadir Durmuş “8 yıldır bu oda başkanlığı görevimi sürdürüyorum bu süreç içinde hiçbir esnaf arkadaşımızı yalnız bırakmadım bırakmayacağımda. İletişim anlamında yeni çıkan yasa gereği insanların kişisel haklarını korumak nedeniyle iletişim bilgilerini veremiyoruz. Hepimiz esnafız, hepimizin belli başlı sorunları olabiliyor. Üye sayımız 2000’in üzerinde bu yüzden telefon numaralarını değiştiren arkadaşlarımızın da bizlere bildirim yapmalarını istiyoruz. Ben bu duygu ve düşüncelerle yapılacak olan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

KARAOSMANOĞLU’NUN YÖNETİMİ

Kadir Açıkgöz, Sedat Karaaslan, Muhammed Fatih Utaş, Murat Çalık, Halit Gedik, Necati Şen, Kenan Taşkıran, Alparslan Kotan, Ömer Palaoğlu, Hüseyin Başoğlu.

DENETİM KURULU

Özer Karaaslan, Caner Kanyılmaz, Fikret Yavuz

KADİR DURMUŞ’UN YÖNETİMİ

Alibey Yazıcı, Kadir Bilgan, Cavit Yazıcıoğlu, Murat Baylan, Osman Pinga, Ömer Özkan, Rana Tunç BerkDemir, Cihan Alparslan, Davut Yaroğlu, Güney Şenel.

DENETİM KURULU

Hakan Akman, Hakan Alkan, Tunay Çapa.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA