Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.08.2019 SAAT 13:08:17
Advert
Advert
 

Kocaeli Düğün Fotoğrafçılığında Mekan Önerileri

Son yıllarında popüler mesleklerinden birisi olan Düğün Fotoğrafçılığı işini şansa bırakmamak için bu yazımızı mutlaka okuyun! Düğün fotoğrafçılığında dış çekimlerde dikkat edilmesi gerekenler bu yazımızda.
Kocaeli Düğün Fotoğrafçılığında Mekan Önerileri

İnsan hayatında en önemli günlerden biri de düğün günüdür. Aile hayatına ilk adımın atıldığı düğün gününün her anı özel bir hatıradır. Profesyonel düğün fotoğrafçısı düğün boyunca her anın görüntülenmesini sağlamalıdır. Düğün öncesi ve sonrası komik, hüzünlü ve mutlu her anı yakalayabilmelidir. Gelin ve damadın mimiklerini, birbirilerine bakışlarını, bakışlarındaki aşkı ve sevgiyi görüntüleyebilmelidir. Aile büyüklerini unutmayıp onlarında her duygusunu fotoğraflandırmalıdır. Düğün öncesi yapılacak iç ve dış çekimler için arka fon ve ışık ayarlamalarını mükemmel şekilde yapmalıdır. Gelin ve damadın pozlarını, duruş şekillerini ve renkleri çok iyi belirlemelidir. Düğün esnasında makinesini sürekli çekim pozisyonunda tutup her anı yakalayıp fotoğraf karesine dönüştürebilmelidir.

Kocaeli'de düğün fotoğrafçılığı hizmeti veren Meryem Türkmen sizler için Kocaeli dış mekan çekimleri konusunda önerilerde bulundu. Kısa ve keyifli röportajın faydalı olmasını umuyoruz.

 

- Meryem Hanım merhabalar. Kocaeli'de önereceğiniz dış çekim mekanları nereler?

 

* Kocaeli /  İzmit dış mekan çekimi yaptırmayı planlayan çiflere tecrübelerimi aktarmak isterim. Kocaeli'de dış mekan çekim mekanları dendiğinde akla gelen ilk gelen yerler Avcı Köşkü, Tren Garı, Seka Park oluyor. Bu nedenle fotoğrafçılar direkt olarak bu mekanları tercih ederler. Ancak herkesin aynı yeri tercih etmesi oranın kalabalık olacağı anlamına da gelir.

Avcı Köşkü hiç kullanmadığım yerler arasında. Çok fazla kişinin orayı tercih ediyor olması doğru yer olduğu anlamına gelmiyor. Bahçesindeki çamların bulutlu havalarda simsiyah görünmesini duygusal bir çekim için uygun bulmadığımı söyleyebilirim. Tren Garı'nda çiftlerin kısıtlı süresi olması nedeni ile bir kaç kez çekim yapmıştım fakat bir süre sonra çekimlere kapatıldığını duydum. Seka Park'ın da bir Kocaeli Düğün Fotoğrafçısı için ideal olduğunu söyleyemem. Yeşil alan olarak akla gelen ilk yerlerden biri olsa da içindeki ağaçların henüz küçük olmaları çevrelerine gölge yapmalarına engelliyor ve biz çekimler sırasında en çok gölgeye ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle yaz aylarında ve öğlen saatlerinde Seka Park’taki güçlü güneş ışığı çekimde çiftlerin gözünü açamamasına neden oluyor. Gölge olmadığı için çiftler çok terliyorlar ve zorlanıyorlar.

 

 

- Siz hangi mekanları tercih ediyorsunuz?

 

* Ben geçtiğimiz yıllarda çekimler için Sapanca’yı kullandım. Çünkü ücretsiz girişi olan, trafiğe kapalı sakin yerler bulabiliyordum. Zaman içerisinde bu bölgenin de pek çok fotoğrafçının tercihi olması ve aynı zamanda bölgenin hafta sonları İstanbul’dan da çok fazla turist alması bölgeyi kalabalıklaştırarak cazibesini yitirmesine neden oldu. Yüksek taleple beraber ücretsiz çekim alanları da ücretli hale gelmiş oldu. Yeni sezona başlamadan önce çiftlere yepyeni alternatifler sunmak için pek çok mekan araştırması yaptım. Kocaeli düğün fotoğrafçısı sayısının hızla artmasıyla birlikte çiftlere farklılık sunabilmek daha önemli hale geldi. Her çiftin çekim konseptine dair beklentisi farklı olduğundan tek bir mekanın herkesin hayalindeki çekime uymasını beklemeyi doğru bulmuyorum. Bu nedenle çiftlerin beklentilerini dinleyip, hangi konseptte bir çekim hayal ettiklerini anladıktan sonra, onların isteğine uyan ve aynı zamanda rahat edecekleri, kimsenin onları rahatsız etmeyeceği ve güzel ışığı olan yerler öneriyorum. Hayalinizdeki çekim kumsalda, tarlalarda, ormanlarda olabilir ve ya başbaşka bir konseptte çekim düşlüyor olabilirsiniz. Bu konseptler için en uygun eltarnatifleri sunabilmek için kış boyunca bol bol keşif yapıyorum. Böylece çiftlere Kocaeli’de çekim mekanları konusunda farklılık vaad edebiliyorum.

 

- Şehir dışını veya farklı ülkeleri tercih ediyor musunuz? 

 

* Mekan konusunda fotoğrafçınıza güvenin.Müşteri taleplerine göre fotoğraf çekimlerini farklı bir şehirde ya da ülkede yapmak da mümkün tabi. Ancak eğer değilse, herkesle aynı mekanda çekim yaptırmak durumunda olduğunuzu düşünmeyin. Hayalinizdeki çekimi konuşmak ve size en uygun mekanı biriktirdiğim tecrübelerle belirleyebilirim.

 

Detaylar için https://www.meryemturkmen.com ziyaret edebilirsiniz.

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeli düğün fotoğrafçısı
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7234 TL 5.7006 TL
Euro
EURO
6.3406 TL 6.3153 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA