Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 03.08.2020 SAAT 13:08:17
Advert
Advert Advert
 

Suriye’ye 120. yardım tırı

Suriye’ye 120. yardım tırı
Advert

Suriye’de İdlib kırsalına göç eden 10 bin insan için İzmit Belediyesi ve İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği ortaklığında bölgeye yardım tırı gönderildi

Emre ARKIN - İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği, 120. yardım tırını İzmit Belediyesi ortaklığıyla Suriye’deki yardıma muhtaç insanlara gönderdi. Suriye’ye gitmek üzere Antikkapı Restoran önünden kalkan yardım tırda fizik tedavi hastanesi için sağlık gereçleri, kış yardımı olarak bot, mont ve 50 çuval da un bulunduğunu bildirdi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Sarıkamış şehitlerini anmak üzere Kars’ta bulunduğu için programa katılmadı.

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal,             Suriye’ye 120. yardım tırını gönderdiklerini belirterek, “Bu 2018 yılının da ilk faaliyeti oluyor. Tırımızın içerisinde Hatay Reyhanlı’da kurulacak olan fizik tedavi hastanesinin sağlık gereçleri, kış yardımı olarak bot, mont ve 50 çuval da un mevcut. Şu anda İdlib kırsalına doğru mülteci göçü tekrar başladı. 10 binin üzerinde insanın İdlib kırsalına geldiği biliniyor ve vakfımızın orada çalışmaları devam ediyor. Mülteciler için bölgede çadırlarımızı kuruyoruz” dedi.

BAYRAKTARLIĞINI YAPIYORUZ

Dünya bir imtihan yeri ve insanlık uzun zamandır sınav veriyor. Dünyanın dört bir yanında zulme uğrayan insanlar var. Bu zulüm karşısında sessiz kalan devletler olduğu gibi bu zulme destek veren ülkeler de var. Ülkemiz hamd olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu zulümlerin karşısında ve zulme karşı haykıran tek bir insan olarak bu mücadelenin bayraktarlığını yapmakta” diye konuştu.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA