Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 11:12:31
Advert
Advert Advert
 

Kömürcüler Kocaeli’yi Terk Edecek

Seçimden önce taşınacağı müjdesi verilen Kömürcüler OSB, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kocaeli dışında başka bir ile taşınacak. Taşınmanın ardından OSB’den kalan alana yeni bir yaşam alanı kurulması planlanıyor
Kömürcüler Kocaeli’yi Terk Edecek
Advert

Süriye ÇATAK TEK  -31 Mart Yerel Seçimlerinde Dilovası’nda insan sağlığını ve çevreyi olumsuz etkileyen, bölgedeki vatandaşların kaldırılmasını istediği Kömürcüler OSB hakkında verilen taşınma kararı ile ilgili ilk adım atılmaya başladı. Bölge milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptıkları çalışma bir ay içinde programlanacak. Kısa, orta ve uzun vadede yapılacak çalışmalar planlanacak. Ama en önemlisi OSB’nin Kocaeli’nin dışına taşınması ile ilgili çalışma olacak.

 

PROGRAM ÇIKARTILACAK

Kömürcüler OSB’nin taşınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde bir komisyon oluşturulacak. Bu komisyonun içinde TOKİ ve kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü’nün de dahil edilmesi bekleniyor. OSB Yönetimi ile yapılacak görüşmeler doğrultusunda bir ay içinde kısa, orta ve uzun vadede planların çıkartılması bekleniyor. Bir yandan planlama çalışması yapılırken bir yandan da OSB’nin gideceği yerin OSB alanı ilan edilmesi ve alt yapısının hazırlanması çalışmaları yapılacak.

 

BAŞKA YERE GİDECEK

Kömürcüler OSB’nin Kocaeli dışında limanı olan bir bölgeye götürülmesi bekleniyor. Marmara Bölgesi’nde artık kömür kullanılmaması ve kömürcülerinde Anadolu’ya gitmenin kar getireceği ile ilgili talepleri göz önünde bulundurularak bir çalışma yapılacak. Aynı zamanda mevcut alandan daha büyük bir alana taşınması planlanan OSB, gideceği bölgede yerleşim alanlarına uzak, çevreyi kirletmeyecek şekilde planlanacak.

 

YAŞAM ALANI YAPILACAK

Dilovası’nda ilçenin en tepe noktasında bulunan Kömürcüler OSB’nin mevcut 22 tesis yeni belirlenecek alana taşınacak. Taşınmada sıkıntı çıkmaması için tüm tesis sahipleri ile anlaşma sağlanacak. OSB’den boşalan alana ise yeni bir yaşam alanı yapılması planlanıyor. Kenttin en hakim yerinde olan alanda Dilovası’nın dönüşümü için bir çalışma yapılması bekleniyor.

 

 

 

Bu haber eklendi
KocaeliKocaeli Kömürcüler OSB
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA