Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 22.09.2020 SAAT 15:12:10
Advert
 

İlk Mecliste AK Parti Ağırlığı

İzmit Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında yapılan ilk meclisinde AK Parti Encümen, Başkanvekillikleri ve Katip Üyeliklerinde fire vermedi. 3 önemli alanda sadece AK Partili üyeler var
İlk Mecliste AK Parti Ağırlığı
Advert

Süriye ÇATAK TEK - 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından İzmit Belediye Başkanlığını alan CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet ilk belediye meclis toplantısını yaptı. Toplantıda başkanvekilleri, katip üyeleri, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonlarının seçimi yapıldı. Seçimlerde AK Parti’nin meclis üyesi çoğunluğu nedeniyle Encümen’e CHP’den üye seçilmedi. Seçimleri CHP İl Başkanvekili Korkut Öz, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve çok sayıda partili izledi.

 

AMACIMIZ ORTAK

Meclis toplantısı en genç meclis üyeleri olan CHP’li Devrim Bal ve AK Partili Aykut Çağlayan’ın katip üyesi olarak kürsüye çıkmasıyla başladı. Irak sınırında şehit düşen 4 asker için başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ilk meclisin kentte iyilik ve huzur getirmesini diledi. Yapacakları hizmetlerle bir kişinin dahi yüzünü güldürebiliyorsa tüm seçilmişler için kıymetli olacağını düşündüğünü söyleyen Hürriyet, “Partilerimiz ve ideolojilerimiz farklı olabilir ama amaç ortaktır.

 

 

 

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIZ

Amacımız halka hizmettir. Uzlaşma içinde, birliktelikle hareket etmek, birlikte hizmetlere imza atmak kıymetlidir. Seçim döneminde vurguladığımız gibi herkesin başkanı olacağız. 5 yıl sonra herkese iyi başkanlık yaptı, iyi izler bıraktı ve herkesin başkanı olduğu denilmesi benim hedefimdir. Hoşgörü ve iyi niyetle, kullandığımız yetki ve bütçenin halkın olduğunu gözeterek yetkilerimizi kullanacağız. Tüm vatandaşlarımıza ve kentin her noktasına hizmet etmek gayemizdir.

 

KENDİNİZİ MUHALEFET GÖRMEYİN

Partizanlık yapmadan, ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan vatandaş bize görev verdi. Bu tüm seçilmişlerin görevidir. İyi ki İzmitliyim denecek projeler ortaya koyacağımıza inanıyorum. Çoğunluk AK Parti grubunda. Burada başkanlık bizde olsa da kendinizi muhalefet olarak görmeyin. Yapacağımız her iyi iş genel iktidarın başarı çıtasına yazılacaktır. Uyumlu çalışmak, kavgasız gürültüsüz çalışmak ülkemizin ve kentimizin menfaatinedir. Particiliğin olmadığı bir meclis üyesi olarak herkesin hissetmesini diliyorum” dedi.

 

 

KATİPLER DEMİRTAŞ VE ALPARSLAN

Hürriyet’in konuşmasının ardından katip üyelikleri için gizli oylama ile seçim yapıldı. Katip üyelikleri için AK Parti Aysel Demirtaş ve Ersin Alparslan önerirken CHP Mehmet Baştürk ve Devrim Bal’ı önerdi. Yapılan oylamada Aysel Demirtaş 21, Ersin Alparslan 21, Devrim Bal 17, Mehmet Baştürk 17 oy aldı. Katip üyeliklerine Demirtaş ve Alparslan seçildi.

 

BAŞKANVEKİLLERİ AK PARTİLİ

Katip üyelerin ardından başkanvekilleri seçimi yapıldı. Gizli oylama ile yapılan oylamada AK Parti 1’inci Başkanvekilliğine Hayrettin Ünlü, 2’inci Başkanvekilliğine Engin Duymaz, CHP ise 1’inci Başkanvekilliğine Ünal Özmural 2’inci Başkanvekilliğine ise Arsal Arısal’ı önerdi. Yapılan seçimde Hayrettin Ünlü 21, Engin Duymaz 21, Ünal Özmural 17, Arsal Arısal 17 oy aldı. Seçimlerde Ünlü ve Duymaz başkanvekilliğine seçildi.

 

 

ENCÜMEN’DE CHP YOK

Encümen üyeliği için AK Parti Muharrem Tutuş, Fikret Hocaoğlu ve Mehmet Çetin’i önerdi. CHP ise Nurettin Bulut, Dilek Yalçın ve Ünal Özmural’ı önerdi. Yapılan oylamada AK Parti’in önerisi 21, CHP’nin önerisi ise 17 oy aldı. Encümen’de AK Parti’nin 3 meclis üyesi seçimdi.

 

AK PARTİ KAPTIRMADI

Yerel seçimlerde CHP’nin belediye başkanlığını almasına rağmen belediye meclisinde AK Parti 21 meclis üyesi ile çoğunluğu alması meclisteki dengeleri değiştirdi. 21 AK Partili, 16 CHP meclis üyesinin olduğu mecliste başkanvekilliği, katip üyelikleri ve encümen gizli oylama ile seçildi. Başkanvekilliği, katip üyelikleri ve Encümen’de AK Parti CHP’den üye almasının önüne geçti. İlk mecliste AK Partililerin istediği oldu.

 

 

İHTİSAS KOMUSYONLARI İMAR KOMİSYONU:

Mustafa Soydabaş (AK Parti)

Güzin Taştekin(AK Parti)

Fatih Özcan(AK Parti)

Arsal Arısal (CHP)

Ünal Özmural(CHP)

 

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU:

Hayrettin Ünlü(AK Parti)

Serra Yenice Demirkol(AK Parti)

Mehmet İlker Kazan(AK Parti)

Necat Çakır(CHP)

Dilek Yalçın(CHP)

 

EĞİTİM GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU:

Aykut Çağlayan(AK Parti)

Şener İnce(AK Parti)

Vedat Yoldaş(AK Parti)

Mehmet Baştürk(CHP)

Devrim Bal(CHP)

 

KIRSAH HİZMETLER VE İSİMLENDİRME KOMİSYONU:

Çağlayan Duman(AK Parti)

Mehmet Çetin(AK Parti)

Engin Duymaz(MHP)

Süleyman Şen(CHP)

Halil İnciel (CHP)

 

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSİYONU:

Eşref Ayhan Arpacı(MHP)

Aysel Demirtaş(AK Parti)

Engin Uçar(AK Parti)

Mustafa Zengin(CHP)

Çetin Sarıca(CHP)

 

KÜLTÜR TURİZM VE SANAT KOMİSYONU:

Şener İnce(AK Parti)

Ersin Alpaslan(AK Parti)

Vedat Yoldaş(AK Parti)

Yaşar Kardaş (CHP)

 

SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU:

İbrahim Kılıç(AK Parti)

Erkan Aksoy(AK Parti)

Erol Çalışkan(AK Parti)

Mehmet Baştan(CHP)

Tuncay Aşkın(CHP)

 

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ:

Çağlayan Duman(AK Parti)

Çetin Sarıca (CHP)

 

 

 

 

Bu haber eklendi
AK Partiİzmit BelediyesiFatma Kaplan Hürriyet
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA