Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.11.2019 SAAT 06:31:54
Advert
 

Performans Sahnesi’nde Muhteşem Bilim Şov

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, Performans Sahnesi’ndeki etkinliklerle devam etti.
Performans Sahnesi’nde Muhteşem Bilim Şov

Performans sahnesinin ilk günü renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Günün ikinci yarısında ise Performans Sahnesine Bilim Merkezi’nin gerçekleştirdiği Bilim Şov damgasını vurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Bilim Merkezi, gerçekleştirdiği deneylerle çocuklara bilimin eğlenceli yüzünü gösterdi.

 

HİÇ DE ZOR DEĞİLMİŞ

Bilim Şov içinde, sıvı azot, basınç, sis ve köpük deneyleri yapıldı. Deneylerin eğlenceli bir şekilde çocuklara anlatılması, bilimin eğlenceli ve keyifli yüzünü ortaya çıkardı. Bakıldığında zor anlaşılan sıvı azot deneyinde çocuklar, sıcak ve soğuk havanın karıştırılarak bulutların nasıl oluştuğunu gördü. Basınç deneyinde ise kullanılan dev balon bir nefeste şişirildi. En eğlenceli deney ise hiç kuşkusuz köpük patlaması deneyi oldu. Bu eğlenceli deney, çocuklara farklı kimyasal maddeleri karıştırarak tepkimenin nasıl ortaya çıktığını anlattı.

 

 

BALON ŞOV İLE EĞLENDİLER

Performans Sahnesi’nde ayrıca öğleden sonra Derince Çenesuyu İlk Okulu mini bir konser verdi. Öğrenciler müzik yetenekleri ile göz doldurdu. Çocuk dünyasının en güzel simgelerinden biri olan balon da performans sahnesindeki yerini aldı. Balon Kukla Gösterisi, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.

 

MİNİK TEMACILAR RİTİMLE DOĞANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Güzel Tepe Ahmet Yesevi İlk Okulu Yavru Tema Ritim Grubu muhteşem bir ritim gösteri gerçekleştirdi. Minikler, seslendirdikleri şarkılarla erozyonla mücadeleye ve ağaçlandırmanın önemine dikkat çekti.

 

 

MEHTERAN, PERFORMANS SAHNESİNDE

Performans Sahnesi’nin son gösterisini, İzmit Serdar Bilgievi öğrencileri yaptı. Serdar Bilgievi Mehteran Takımı seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle arkadaşlarına unutulmaz bir gün yaşattı.

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitperformans sahnesi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7084 TL 5.6856 TL
Euro
EURO
6.3256 TL 6.3003 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA