Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.11.2019 SAAT 06:02:48
Advert
 

Korkut Öz: İçişleri bakanı istifa etmeli

CHP İl Başkanvekili Korkut Öz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen saldırıyı kınamak amacıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında “Saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler yargı önüne çıkarılmalıdırlar. İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir” dedi
Korkut Öz: İçişleri bakanı istifa etmeli

Boran KAYALAR  -CHP İl Örgütü tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na geçtiğimiz gün Ankara’da şehit cenazesinde gerçekleştirilen saldırıyı kınamak amacıyla basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasında kalabalık tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik, “Süleyman Soylu İstifa” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı. 


YOĞUN KATILIM 
Sabri Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına, CHP İl Başkanvekili Korkut Öz’ün yanısıra, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Eski Milletvekilleri Hurşit Güneş ve Mehmet Hilal Kaplan, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP’nin ilçe başkanları, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 


“BÜYÜK BİR SAYGISIZLIKTIR”
Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve İç huzuruna karşı yapılmıştır.

 


“ALT YAPISINI HAZIRLAYANLAR ONLAR”
Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Cumhuriyet Halk Partililer! hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in İki büyük eserimden biri dediği, Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.


“AYNI GÜÇLERİN HİZMETKARI”
Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

 


İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİ
Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.


“BAKANIN BAHSETTİĞİ MESAJ NEDİR?”
Bu arada Milli Savunma Bakanına da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de "Mesajlarınızı verdiniz" demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?  Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliyenin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitchp basın açıklamasıkemal kılıçdaroğlu saldırı
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7084 TL 5.6856 TL
Euro
EURO
6.3256 TL 6.3003 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA