Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.11.2019 SAAT 05:49:17
Advert
 

Kocaeli’nde Tüm Eylemler Yasaklandı

Kocaeli Valiliği, yapmış olduğu açıklama ile provokatif eylemlerin yaşanabileceği, karşıt görüşlü grupların bir araya gelerek telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verebileceği gerekçesiyle, Kocaeli sınırları içerisinde 15 gün boyunca basın açıklaması ve eylem yapılmasını yasakladı.
Kocaeli’nde Tüm Eylemler Yasaklandı

 

Abbas ÇAKAR  -Kocaeli Valiliği tarafından, geçtiğimiz Cumartesi günü Kandıra Cezaevi önüne gelen  bazı tutuklu ve hükümlü yakınlarının,  cezaevinde bulunan  bazı guruplar tarafından PKK /KCK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a uygulandığı söylenen sözde tecritin kaldırılması amacıyla yapmış olduğu açlık grevine destek olmak istemesi  üzerine çıkan olayların ardından, sabah saatlerinde yazılı bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada bu amaca yönelik olarak yapılacak her türlü basın açıklaması ve eylemi yasaklandığı duyuruldu.

 

KAMU GÜVENLİĞİ İÇİN
Kocaeli Valiliği tarafından sabah saatlerinde yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı.”09.04.2019 tarihinden itibaren devam eden günlerde Ceza İnfaz Kurumları önünde PKK/KCK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a uygulandığı söylenen -sözde- tecritin kaldırılması talebi ile ülkemiz genelinde, cezaevlerinde tutuklu/hükümlü bulunan PKK/KCK terör örgütleri mensuplarınca başlatılan süresiz/dönüşümsüz açlık grevi eylemlerine -sözde- destek vermek amacıyla, cezaevleri önünde yapılması planlanan eylem/etkinlikler ile ilgili olarak, provokatif eylemlerin yaşanabileceği, karşıt görüşlü grupların bir araya gelerek telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verebileceği ve böylece kamu düzenin ve kamu güvenliğinin bozulacağına yönelik ciddi duyumların alınması sebebiyle, ilimiz genelinde bu amaca yönelik gerçekleştirilebilecek, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto eylemi vb. eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla, eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin engellenmesi ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem/etkinliklerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. Maddeleri hükmü gereğince,  Kocaeli İl sınırları içerisinde 22/04/2019 günü saat:00.01’den 06/05/2019 günü saat:24.00’a kadar (15) gün süre ile Valilik Makamı’nın 22/04/2019 tarih ve 1150 sayılı Olur Emri ile yasaklanmıştır.” 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmiteylemler yasak
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7084 TL 5.6856 TL
Euro
EURO
6.3256 TL 6.3003 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA