Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.11.2019 SAAT 06:15:46
Advert
 

Severek İzledikleri Kuklaları Kendileri Yaptılar

23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali Kukla Atölyesi’nde çocuklar, severek izledikleri kuklaları elleriyle yapıyor.
Severek İzledikleri Kuklaları Kendileri Yaptılar

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 11. 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, bu yıl “Doğal Yaşam ve Çevre” temasıyla gerçekleştirdiği etkinlikler İzmit’te bulunan Uluslararası Fuar Merkezi’nde devam ediyor. Birbirinden renkli ve heyecanlı etkinliğin yapıldığı festivalde, çocuklar Ankara Rıdvan Pars Kukla Tiyatrosu ve Kukla Atölyesinde, kukla yaparak hem eğleniyor hem de öğreniyor. Görevli personel yardımıyla çocuklar tarafından yapılan ipli kuklalar, yine çocuklara ücretsiz hediye ediliyor. 

 

KUKLA ATÖLYESİ’NDE KUKLA YAPIMI

Etkinliklere yoğun ilgi gösteren çocuklar, kukla atölyesinde hem eğleniyor hem de kukla yapımını öğreniyor. Görevlilerin yardımıyla çocuklar kuklaların elbise giyimi, kaş göz ve ağız yapıştırmalarını yapıyor. Giydirme ve süslemeden sonra kuklalara ip takılıyor ve hareket ettirilmeleri sağlanıyor. Yapımı biten ipli kuklalar, atölye çalışmasına katılan çocuklara hediye ediliyor. Yapılan atölye etkinliğiyle çocukların emek vererek, üretim yapması öğretiliyor.

 

HER GÜN 5 SEANS YAPILIYOR 

Çocukların severek katıldığı kukla atölye çalışmaları çocuk festivali kapsamında her gün 5 seansta yapılıyor. Her bir seans 20 çocukla yapılan atölye çalışmalarına bir günde 100 çocuk katılabiliyor.

 

KUKLA ŞOVLA ÇOCUKLAR EĞLENİYOR

Öte yandan Ankara Rıdvan Pars Kukla Tiyatrosu, Çocuk Festivali Performans Sahnesinde sergilenen Kukla şovla çocuklara keyifli dakikalar yaşattı. Çocuklar, kuklaların neşeli gösterisine oynayarak eşlik etti. Kuklaları büyük bir hayranlıkla takip eden çocuklar kuklalara eşlik ederek, doyasıya eğlendi.

Bu haber eklendi
23 NisanKocaeliİzmit
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7084 TL 5.6856 TL
Euro
EURO
6.3256 TL 6.3003 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA