Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.11.2019 SAAT 06:36:25
Advert
 

Bu İkramlıklar Tamamen Doğal

Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Festivali Bilge Şefler standında tamamen doğal ürünlerden edilen ikramlıklar ilgi çekti
Bu İkramlıklar Tamamen Doğal
 
 
Isırgan Otu Köftesi, Siyez Buğdaylı Ekmek, Yabani Bıldırcın Yumurtası ve dahası… Tadını ve adını belki de çok az bildiğimiz bu doğal ikramlıklar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl  11.’si düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde Bilge Şefler Standında çocuklar ve aileleleri ile buluştu.
 
 
 
BİLGE ŞEFLER STANDI
 
23 Nisan Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı, renkli ve eğlenceli yüzünün yanı sıra eğitici tanıtımlarıyla da ilgi gördü. Türkiye Genç Aşçı Milli Takım Direktörü ve dünyaca ünlü Master Şef Naif Bagi, Bilge Şefler standında çocuklara ve ailelerine  yabani bitki ve meyvelerden yemek ve tatlılar yaptı. Tamamen doğal, hiçbir zırai uygulamaya maruz kalmamış yabani meyve sebzelerden yapılan ikramlıklar,  fuara katılan çocuklar ve aileleri tarafından beğeniyle tadıldı. 
 
 
 
YABANİ SEBZE VE MEYVELERİNDE TADI BİLE FARKLI
 
Bilge Şefler standında tamamen doğal ürünlerden yapılan yemekler çocuklar ve ailelerin ilgisini çekti. Tarımda kullanılan yoğun zırai uygulamalar sebebiyle birçok sebze ve meyvenin doğal tadından çok farklı olduğunu belirten Şef Naif Bagi, “Yabani olarak yetişmiş sebze ve meyveleri tadarak sebze ve meyvelerin gerçek tadlarını deneyimleyen çocuklar ve ebeynler  üzerinde, tarımda hormon ve zirai ilaç kullanımı; sebze ve meyvelerde hibrit olmayan tohum kullanımı konusunda bir bilinç, farkındalık oluşturulduğunu belirtti”
 
 
 
YABANİ OT VE SEBZELERDEN
 
İnsanoğlunun elinin değmediği, hiç bir zırai müdahaleye uğramamış gıdalarla yemekler hazırlanarak Bilge Şehir Kocaeli standında fuar ziyaretcilerine ikram edildi. Isırgan otu köftesi, siyez budayından ekmek ve mevsim otları, kaz ayağı ebegümeci, ısırgan otundan oluşan bir harç siyez buğdayından pişirilen ekmeğin üstünde yabani bıldırcın yumurtası ile servis edildi.  Yemeklerde kullanılan malzemeler insan eli değmemiş yabani ot ve sebzelerden üretildi. 
 

TATLI OLARAK SMOTİ

Yabani ıspanak, kuşkonmaz ve enginardan üretilen ikramlıklar fuara katılan vatandaşlar tarafından beğeniyle tadıldı. Bilge Şehir Kocaeli standında vatandaşlara tatlı olarak da manda yoğurdundan smoti ikram edildi. İçerisinde bal ve yabani orman meyveleri bulunan smoti meyvesi vatandaşlar tarafından oldukça fazla ilgi gördü.

 

 
 
Bu haber eklendi
23 NisanKocaeliİzmit
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7084 TL 5.6856 TL
Euro
EURO
6.3256 TL 6.3003 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA