Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 03.08.2020 SAAT 12:27:02
Advert
Advert Advert
 

Çocuklar 'Öteki' yüzüyle sahne aldı

Çocuklar 'Öteki' yüzüyle sahne aldı
Advert

Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından düzenlenen 8. Sahnesiz Oyunlar Buluşması etkinliği Süreç grubunun ‘Öteki Yüzümüz’ adlı oyunuyla start verdi

Emre ARKIN - Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından organize edilen 8. Sahnesiz Oyunlar Buluşması etkinliği Süreç grubunun ‘Öteki Yüzümüz’ adlı oyunuyla başladı. Dolphin AVM’de sergilenen oyuna çocuk oyuncuların aileleri ve yakınları da yoğun ilgi gösterdi. Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, programda Dolphin AVM Müdürü Emre Tezcan’a sanata katkılarından dolayı teşekkür plaketi de takdim etti.

SANAT FIŞKIRACAK

11 ayrı grupla oyun sergileyeceğini ifade eden Burhan Akçin, “Sözlerin kullanılmadığı, hareketin yoğun olarak kullanıldığı bir biçim. Daha önce oyunlarımızı sokaklarda sergiliyorduk. 39 yıldır sokaklarda oynadığımız bir biçim. Ama artık sokaklarda kendimizi güvende hissetmediğimiz için 8 yıldan bu yana Dolphin’in üst katındayız. Eminim ki, Kocaeli bu eşiği geçecektir ve sokaklarının her köşesinden sanat fışkıracaktır” dedi.

120 ÇOCUK YER ALIYOR

Festivalde yaklaşık olarak 120 çocuğun görev aldığını dile getiren Akçin, “Çocuklarımızın aileleri ve ekibimizle beraber 300 kişilik bir grupla çalışıyoruz. Profesyonel ama amatör bir biçimde hazırlanmış bir çalışma. Sanatın eğitim biçiminde kullanıldığı biçimlerden bir tanesi” diye konuştu. Öteki Yüzümüz adlı oyunun oyuncuları ise şu şekilde: Dicle Zeynep Küçük, Tuana Gülbidi, Arif Önay Erker, Elif Bilgin, Ali Kerem Demir, Elif Kaya, Melis Öztürk, Beliz Balbal, Yağız Özgür Gökhan, Ahmet Emre Genç, Yağmur Yıldız.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA