Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 19:30:31
Advert
Advert
 

Okullar İçin Önemli İmza

Milli Eğitim ve Kocaeli Üniversitesi imzaladığı protokol ile kent genelinde dezavantajlı okulların avantajlı hale gelmesi için çalışma yapılacak. Okullardaki eğitimcilerden velilere, eğitim alanlarından eğitim mataryallerine kadar bir çok konuda değişim olacak
Okullar İçin Önemli İmza

 

Süriye ÇATAK TEK - Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında dezavantajlı okulların avantajlı hale getirilmesi amacı ile işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokolünü Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik imzaladı.

 

AVANTAJLI OKULLAR OLACAK

Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim müdürü Fehmi Rasim Çelik,2023 vizyonu çerçevesinde uygulanan ODAK Projesinin ortaya çıkardığı Okul Gelişim Projesi kapsamında dezavantajlı okulların avantajlı okullar haline dönüştürmek için çalışma yapılacağını belirtti. Bu çalışmayı Eğitim Fakültesi öğretim görevlileri ile birlikte yapacaklarını söyleyen Çelik, Rektör ve Dekana teşekkür etti.

 

EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ ÖNEMLİ

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, eğitim fakültelerinin en önemli görevlerinden bir tanesinin ise milli eğitime bağlı okullardaki öğretmenlerin ve kadroların eğitim durumunu en üst seviyeye getirmek olduğunu kaydetti. Ders için ve ders dışı çalışmalar ve okul mataryalleri ile ilgili destek vereceklerini söyleyen Hülagü, “Eğitim sanayici işbirlikleri devam ediyor. Eğiticilerin eğitimine önem veriyoruz. Fakültemizin önemli bir katkı vereceğine inanıyorum” dedi.

 

KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA OLACAK

Kocaeli’de en önem verdikleri konular başında eğitim geldiğini belirten Vali Hüseyin Aksoy, “Bir çok kurum ile birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Bugün bu çalışma ile daha iyi noktaya gelmek için Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalayacağız. Çok önemli bir birikimi var ve bunu biz kullanmak istiyoruz. Öğretmenlerimizin, velilerimizin, ders mataryyamllerinin değiştirilmesi ve daha verimli hale getirilmesi ile ilgili birçok çalışma yapılacak. Sanayi ve diğer kurum kuruluşlarla yürüttüğümüz çalışmalar var” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER: Hüseyin AksoyFehmi Rasim ÇelikKocaeliİzmitMilli EğitimKocaeli Üniversitesi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA