Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.08.2019 SAAT 13:17:44
Advert
Advert
 

O okul ne zaman yapılacak?

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kandıra Zafer İlkokulu’nda öğrencilerin başka okullara taşındığını, mevcut okul için inşaatın hala başlayamadığını ifade ederek, “Okul ne zaman yapılacak?” diye sordu
O okul ne zaman yapılacak?

Kandıra’daki Zafer İlkokulu’nda 1958 yılından bu yana eğitim veriliyor; ancak Kandıra’nın en eski okullarından olan bu okulun fiziki şartları yetersiz. Bu nedenle okulun yıkılıp yeniden yapılacağı yaklaşık bir yıl önce yetkililerce söylenmişti. Zafer İlkokulu’nda bu dönem eğitim gören 220 öğrenci de geçici eğitim için Kandıra Eski Sağlık Meslek Lisesi binasına taşınmıştı. Ancak aradan geçen sürede hala bir adım atılmadı. Okul inşaatı henüz başlamadı. 

 

İNŞAATA NE ZAMAN BAŞLANACAK?
Konuyu TBMM gündemine taşıyan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi. Önergesinde, “Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan, Kandıra’nın en eski okullarından Zafer İlkokulu’nun fiziki şartlarının yetersiz olması nedeniyle yıkılıp yeniden yapılacağı yetkililerce bildirilmiş, ancak aradan bir yıl geçmesine rağmen bu konuda bir adım atılmamıştır” diyen Türkkan, “1958 yılından bu yana öğrencilerin eğitim gördüğü Zafer İlkokulu’nda bu dönem eğitim gören 220 öğrenci geçici eğitim için Kandıra Eski Sağlık Meslek Lisesi binasına taşınmıştır” diye yazdı. 

 

TEDBİR ALINDI MI?
Türkkan önergesinde ayrıca, “Öğrencilere 2018-2019 eğitim öğretim yılına yeni okullarında başlayacakları söylendiği halde dönemin sona ermesine az bir zaman kala Zafer İlkokulu’nda hala hiçbir çalışma başlamaması dikkat çekmektedir. İlkokulun yıkılıp yeniden yapımı için bir ay içerisinde ihaleye çıkılacağı söylenmektedir” ifadelerini kullandı. 

 

İŞTE SORULAR
İşte Türkkan’ın soruları: 1- Kandıra’nın en eski okullarından Zafer İlkokulu’nun fiziki şartlarının yetersiz olması nedeniyle yıkılıp yeniden yapılacağı bir yıl önce yetkililerce bildirilmesine rağmen neden bu konuda hala bir adım atılmamıştır? 2- Zafer İlkokulu’nun yıkılıp yeniden yapılması için ihale ne zaman yapılacaktır? Bu konuda takvim nasıl işleyecektir? 3- Zafer İlkokulu’nun eski binası ne zaman yıkılacak yeni binanın inşaatına ne zaman başlanacaktır? İnşaat ne kadar sürecektir? 4- Zafer İlkokulu’nda bu dönem eğitim gören ve okulun yıkılıp yeniden yapılacak olması nedeniyle Kandıra Eski Sağlık Meslek Lisesi’ne taşınan 220 öğrencinin Meslek Lisesi’ndeki sınıflara aktarılması nasıl yapılmıştır? Bu öğrenciler ne kadar süreyle burada geçici eğitim görecektir? Başka bir okula aktarılmaları düşünülmekte midir? 5- 220 öğrencinin geçici eğitim sırasında kendi okullarında ve kendi öğretmenleri olmaması nedeniyle yaşayabilecekleri mağduriyet konusunda herhangi bir tedbir alınmış mıdır?  6- 220 öğrencinin geçici eğitim için Kandıra Eski Sağlık Meslek Lisesi binasına taşınmasının yanında okulun öğretmenleri ile ilgili nasıl bir uygulamaya gidilmiştir?”

Bu haber eklendi
ETİKETLER: Lütfü TürkkanKandıra Zafer İlkokulu
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7234 TL 5.7006 TL
Euro
EURO
6.3406 TL 6.3153 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA