Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 09:38:20
Advert
Advert
 

Amaç; başarı çıtasını daha yukarı çekmek

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz eğitimde ilk yılın değerlendirmesini yaptı. Basınla buluşmasında Korkmaz’a, Kampus Müdürü Yasemin Demirkol ve Müdür Yardımcıları da eşlik etti.
Amaç; başarı çıtasını daha yukarı çekmek
Advert

 

Arif BULUT - İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesinde bir yıl tamamlanmak üzere. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz 2018-2019 eğitim öğretim yılını değerlendirdi. Korkmaz program yaptığı konuşmada, “Bilnet okullarımızın 1’nci yıl dönümü. Bu kentin evlatları eğitimi en iyi şekilde hak ediyorlar. Bilnet Eğitim Kurumlarıyla yola çıktık. Oyuncu olmaktan ziyade oyun kurucu olmak için varız. İlk yılımızda zirveye oturduk. Çocuklarımıza zamanın ruhuna uygun eğitim veriyoruz” dedi.

 

GÜVENİN YANSIMASI

Basın toplantısında Korkmaz’a ilk olarak bir yıllık eğitim sürecinde BİLNET’in nasıl bu kadar popüler olduğu soruldu. Korkmaz bu soruyu yanıtlarken, öğretmen kökenli biri olduğunu hatırlattı, “16 yıllık eğitim kurumlarımızla oluşturduğumuz bir güven vardı. Yaptığımız işler, kaliteli, öğrenci odaklı eğitim-öğretim çalışmaları ve beraberinde gelen başarılar halkımızın bize karşı teveccühünü sağladı. BİLNET’i kurarken bundan faydalandık. İzmit’in markası haline gelen Bilgi Köprüsü’nün avantajıyla, velilerimize yapmak istediklerimizi, hedeflerimizi anlatmak daha kolay oldu” şeklinde konuştu.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, yaptığı konuşmada “yıllık eğitim kurumlarımızla oluşturduğumuz bir güven vardı. Yaptığımız işler, kaliteli, öğrenci odaklı eğitim-öğretim çalışmaları ve beraberinde gelen başarılar halkımızın bize karşı teveccühünü sağladı” dedi.

 

GÜVEN ÇEMBERİNİ BÜYÜTTÜK

Korkmaz basın toplantısına “Dürüst olduk, sözümüzü tuttuk” vurgusu yaparak devam etti: “Her zaman olduğu gibi bu işe başlarken de hep dürüst olduk. Yapacağız dediğimiz her şeyi yaptık. Hem de geciktirmeden, tam zamanında. Çünkü biliyorduk ki, çocuklarımıza eğitim verirken önce bizler onlara iyi birer örnek olmalıydık. Kandırmadan, aldatmadan, haksızlık yapmadan, karalamadan. Sözümüzü tuttuk ve etrafımızdaki güven çemberini daha da büyüttük. Amacımız eğitim-öğretimde ilimizin başarı çıtasını daha da yukarı çekmektir.” dedi.

 

YARIŞMALARDA BOY GÖSTERİYORUZ

Korkmaz, açıklamasını,  “Daha ilk yılımız bitmeden akademik olarak ulusal çapta deneme sınavlarındaki başarılarımız bizim için gurur kaynağı oldu. Yanı sıra, spor, sanat ve bilimde öğrencilerimizin ülke çapındaki yarışmalarda, festivallerde, fuarlarda boy göstermesi de son derece önemli. Uluslararası ELT Konferansına, ulusal satranç turnuvasına ev sahipliği yaptık. Binlerce öğrencinin katıldığı bursluluk sınavları gerçekleştirdik. Futsal ve basketbol okul takımları kurduk. Satranç, yüzme ve sürat pateni gibi bireysel sporlarda dereceler elde ettik” ifadeleriyle sürdürdü.

 

HER ŞEY HAYAL ETMEKLE BAŞLAR

Korkmaz programdaki konuşmasını, “İlber Ortaylı başta olmak üzere, Nebil Özgentürk, Yekta Kopan, Sedat Örsel, Yalvaç Ural, Aydın Sigalı, Sabahat Akkiraz ve Erdal Erzincan ile Şaban Kızıldağ gibi isimleri bu kısa süre içinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle bir araya getirdik. Öğrencilerimizin bugüne kadar ekranlardan tanıdığı bu önemli isimlere ulaşabilir olması eminiz onların kariyer planlamalarına da katkı sağlayacak, hayal güçlerini genişletecektir. Çünkü biliyoruz ki, her şey hayal etmekle başlar. Ben öğretmenliğe ilk adımımı attığımda bugünleri düşlemiştim. Şimdi daha iyisini yapmak için daha çok enerji ve motivasyonla yolumuza devam edeceğiz” şeklinde sonlandırdı.

 

BİLNET HAKKINDA

Bin 400 öğrenci kapasiteli olup ilimizin ilk özel fen lisesini de bünyesinde barındıran, akademik eğitimin yanında sanat ve spor dallarında da öğrencilere imkanlar tanıyan 58 derslikli BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesinde laboratuvarlar, kütüphane, görsel sanatlar ve müzik olmak üzere 30 farklı aktivite, 400 kişilik konferans salonu, yüzme havuzu ile 4 farklı spor salonu bulunuyor. Ana kucağından yüksek öğretim basamağına kadar geçen süreçte çağın eğitim stratejileri, teknoloji ve yöntemlerini kullanarak geleceğe yön verebilen evrensel düşünebilen ilgi yetenek ve hedeflerine uygun Atatürk ilke inkılaplarına bağlı mutlu ve üretken bireyler olarak yetiştirme vizyonuna sahip.

 

ULUSAL VE ULUSLARARASI ETKİNLİKLER

BİLNET Kocaeli öğrencileri ulusal ve uluslararası yapılan yarışma ve etkinliklerde yer alarak başarılara imza atıyor. İşte, akademik alanda, sanatta, teknolojide ve sporda kazanımlar:

Akademik alanda; Uluslararası düzeyde uygulanan URFODU ve KANGURU sınavlarının yanında MATBEG, GEKMO, FENBEG gibi ulusal sınavlarda öğrenciler önemli başarılara imza attı. Sanatta; İstanbul Özel Pera Güzel Sanatlar Akademisi tarafından organize edilen 3.Pera İstanbul Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivaline, BİLNET okulları 25 kişilik ortaokul korosuyla katıldı. Elemeleri geçerek koroda sahne almaya hak kazandı. Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere yer alan otuz dört korodan biri olarak seslendirdikleri şarkılar ve okullarını temsil etmeleri büyük beğeni ile karşılandı. Koro, mayıs ayında İstanbul’da düzenlenecek SANSEV festivaline de katılacak.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, robotik sınıfı öğrencileri ile basın mensuplarını bir araya getirdi.

 

ÖĞRENCİLER GURURLANDIRDI

Teknolojide, BİLNET Kocaeli, bilişim, kodlama ve robotik alanlarında da öğrencilerinin ulusal ve uluslararası yarışmalarda yer almalarını sağlandı. FIRST LEGO LİG ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Robot Yarışmasına katılarak öğrencilerinin farkındalıklarının artmasını sağladı. Sporda; Satranç, masa tenisi, Futsal, Yüzme, Buz Pateni Federasyonu’nun düzenlediği Sürat pateni yarışlarında il ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır. BİLNET öğrencileri okullarını gururlandırdı. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında faaliyetine başlayan BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü Eğitim Kurumları, ilimizde ciddi bir öğrenci ve veli beklentisi ile karşılandı ve ilk yılında 500’ü geçen öğrenci sayısı ve 85 öğretmeni ile birlikte Okulöncesi, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi ile başarılara imza attı.

 

AMAÇ: EN İYİ EĞİTİMİ SUNMAK

Kocaeli’nin yerel dinamikleri ile Türkiye’nin ulusal markası olan BİLFEN Şirketler Grubu’nun bir üyesi olan BİLNET Okullarının tecrübelerini birleştiren BİLNET Kocaeli, bu kentin çocuklarına hak ettikleri en iyi eğitim sistemini sunmayı amaç edindi. Güçlü eğitimci kadrosu ile öğrencilerinin akademik, sosyal, kültürel gelişimlerini başarıyla üstelendi. Öğrenci ve velilerden gelen olumlu geri bildirimler 2019-2020 öğretim yılına yönelik yeni kayıtların da yoğunluğunu sağlıyor. Amacın doğru sistemde uygun öğrenci ile uygun öğretmeni bir araya getirmenin olduğu Bilnet’te Okula öğrenci ve öğretmen kabul süreci de bu amacı güdüyor. Okula kayıt yaptırmak isteyen her öğrenciye, okula kabul sınavının uygulanmasının yanında, okulda görev alacak her öğretmen adayına da alan sınavı, mülakat ve kişilik test çalışmaları yapılıyor.  Uygun öğretmen adayları okul sürecine bu şekilde dahil ediliyor.

 

Öğrenciler robotik sınıfında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

YETERLİLİKLERİ DEĞERLENDİRİLİYOR

BİLNET okullarında içerik odaklı eğitim modeli benimseniyor. Öğrencilerin okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini kullanıp, bir bütün olarak yabancı dile hakim olmaları hedeflenerek uluslararası ölçütlerde kabul gören sınavlarla da öğrencilerin yeterlilikleri değerlendiriliyor. BİLNET Kocaeli okullarında, öğrencilerin mevcut yeteneklerini keşfetmelerini sağlayıcı etkinliklere yer verilirken öğrenci böylece kendi yeteneğini keşfetme fırsatı buluyor ve var olan potansiyelini de geliştirme imkanına sahip oluyor.

 

Öğrenciler piyano eşliğinde müzik dinletilerini sundu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA