Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 20:05:01
Advert
Advert
 

Eğitim-Bir-Sen ile KOÜ protokol imzaladı

Eğitim-Bir-Sen ile KOÜ protokol imzaladı
Advert

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube ile Kocaeli Üniversitesi arasından Lisansüstü Eğitime yönelik İşbirliği protokolü imzalandı.

Arif BULUT - Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube ile Kocaeli Üniversitesi arasında Lisansüstü Eğitime Yönelik işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile birlikte hem üniversite hem de Memur-Sen ailesi adına olumlu sonuçlar elde edilmesi amaçlanıyor. Anlaşma gereği bütün Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların üyeleri ile üyelerin eş ve çocukları lisansüstü tezli-tezsiz yüksek lisans ve doktora programlarından indirimli olarak yararlanabilecekler. Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı ile Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sadettin Hülagü arasında imzalanan protokolün indirim oranının ise %30 olması kararlaştırıldı.

ÇOK YÖNLÜ FAYDALARI OLACAKTIR

Kocaeli Üniversitesi ile yapılan işbirliği protokolü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Doç.Dr. Abdulvahap Akıncı “Yapılan protokolün hem sendikamıza hem de Kocaeli Üniversitesi’ne hayırlı olmasını diliyorum. Bu işbirliği protokolünün yapılmasında her türlü desteği veren Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Sadettin Hülagü ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bu protokol ile birlikte çok yönlü faydanın taraflar ve ülkemiz açısından sağlanacağını ümit ediyorum. Artık Kocaeli Üniversitesi’nin daha fazla Lisansüstü eğitim ile ön plana çıkması ve bu yolla ülkeye daha fazla yüksek lisans ve doktoralı elaman yetiştirmesinin yolu açılmış olacak” dedi.

ÖNEMLİ BİR ADIM ATILMIŞ OLDU

Sözlerini sürdüren Akıncı “Memur-Sen üyelerinin lisansüstü eğitimi teşvik edilmiş olacak ve böylece daha donanımlı bir şekilde bulundukları kurumlara fayda sağlamaları mümkün olabilecektir. Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube olarak hem üniversiteler ve KYK’nın iç huzurunu ve adil yönetimin temini için mücadele ederken, Kocaeli ile ilgili kurumların kaynaşmasını da sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlaşma ile Kocaeli Üniversitesi’nin bir çekim merkezi olmasının yolunda da önemli bir adım atılmış olmaktadır” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA