Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.09.2019 SAAT 09:50:25
Advert
Advert
 

Köy okuluna 2. kütüphane

İzmit merkezli TÜRGED (Türkiye Gönül Elçileri Derneği) ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü, İzmit Hakkaniye Ortaokulu’na kütüphane açtı
Köy okuluna 2. kütüphane
TÜRGED, Bir Kitap Bin Kıraat adını verdiği şölende kütüphane oluşturarak, eğitime destek vermeye devam ediyor. Dernek üyeleri hazırladıkları kitapları genç doktor adayları ile birlikte, Hakkaniye Ortaokulu’na teslim etti. Gün boyu süren programda gençler, yaptıkları salon programında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, hijyen ve dengeli beslenme üzerine eğitim etkinliği gerçekleştirdi. TÜRGED Başkanı, aynı zamanda sağlıkçı öğretmen olan Veysel Oti, ‘Okullarda İlk Yardım’ üzerine eğitim sunumu yaptı. Daha sonra açtıkları beyaz perde de ortaokullu öğrencilerin el izlerini el baskısı yöntemiyle hatıra olarak ölümsüzleştirdiler. 
 
 
 
 
GÖNLÜMÜZDEKİ YERİ AYRI
TÜRGED Başkanı Veysel Oti yaptığı açıklamada, “Bugün ikinci köy okulumuza kütüphane açtık. Ekibim ve üniversiteli genç doktor adayları ile sadece kütüphane açmakla kalmayıp, sağlıklı beslenme, hijyen, ilk yardım gibi temel konularda da bilgilendirme eğitimleri gerçekleştirdik. Daha sonra okul bahçesinde yakar top oynadık, el baskısı yaptık, futbol ve voleybol oynadık, keman eşliğinde şarkılar söyledik, hep birlikte halay çekip eğlendik. Dolu dolu bir gün geçirdik. Köy okullarının merkeze uzaklığı malum. Bu açıdan bu tür etkinliklerin bu okullarımızda yapılması daha bir önem taşıyor. Gönlümüzde köy okulu denildi mi daha samimi ve sıcak duygular yeşeriyor. Bu tarz programları üniversiteli genç arkadaşlarımız ile birlikte sıklaştırarak ve daha da büyüterek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmitTERGED
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7077 TL 5.6849 TL
Euro
EURO
6.3054 TL 6.2803 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA