Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 18:21:36
Advert
Advert
 

Şeref Oğuz: Basın kartı kredi kartına dönüştü

Şeref Oğuz: Basın kartı kredi kartına dönüştü
Advert

Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı Hakan Güldağ’ın katılımıyla Medya ve İletişim Sektörü Meclis Çalıştayı gerçekleştirildi. Yerel basın temsilcilerinin katıldığı çalıştayda konuşan Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Şeref Oğuz “Basın kartı kredi kartına dönüştü” dedi.

Arif BULUT  - TOBB bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı Hakan Güldağ’ın katılımıyla Kocaeli Ticaret Odası 2’Nolu Eğitim Salonunda “Medya ve İletişim Sektörü Meclis Çalıştayı” gerçekleştirildi.  Medya, iletişim ve reklam konularının sorunlarının tartışıldığı çalıştayda katılımcılar sektöre dair fikir alışverişinde bulundu. Çalıştaya  KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Sanayi Odası(KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Tanıtım, Medya ve İletişim Sektör Meclisi Başkanı Hakan Güldağ, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Vahap Munyar, Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Şeref Oğuz ve yerel basın temsilcileri katıldı.

İNTERNET MEDYASI ÇOK HIZLI YAYILIYOR

Yerel basın temsilcileri ile gerçekleştirilen fikir alışverişi sonrası konuşan Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı Hakan Güldağ “İnternet mecrasının denetlenmesi konusunda atılımlar yapıldı. Ancak bir türlü sonuca ulaşmayan bir çalışma oldu. Bakanlarında sık değişmesi bu konun havada kalmasına neden oldu. Gerçekten düzenlenmeye muhtaç bir alan. Sadece ülkemizde değil Avrupa’da da bu konuda tam anlamıyla bir yaptırım uygulanamıyor.  İnternet medyası çok hızlı bir biçimde yayılıyor, ancak bu alanı belirli sınırlara altına alınmadığında başıboş bir hal alıyor. Bu boşluk halkı basına güven anlamında olumsuz yönde etkilerken, sektöre de darbe vuruyor” dedi. 

BASIN KARTI KREDİ KARTINA DÖNÜŞTÜ

Güldağ’ın ardından medya sektöründe yaşanan sorunlara değinen Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Şeref Oğuz “ Tam anlamıyla bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Bu çalkantılı döneminde gemiyi ayakta tutabilmek gerekiyor. Eskiden gazete diyorduk şimdi toplantıda ürün deniliyor. Basın kartı kirlenme ile birlikte kredi kartına dönüştü. Basın kartı gösterildiğinde eskiden yer gösterilirdi şimdilerde arkamıza adam takılıyor. Yapabildiğimiz kadar tutumumuzla ayakta kalmamız gerekiyor. İnternet medyası ile ilgili bizler daha fazla konuşmaz isek birileri bizim adımıza konuşur” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA