Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.08.2019 SAAT 13:19:29
Advert
Advert
 

Kocaeli Anneleri’nden anlamlı kermes

Kocaeli Anneleri Derneği, iki yıl önce faaliyete geçirdiği Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) projesinde üretilen ürünler Tanyıldız Düğün Salonu’nda düzenlenen kermeste sergilendi
Kocaeli Anneleri’nden anlamlı kermes

Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen kermese İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun eşi Zeynep Emiroğlu, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ve dernek yönetimi katılım sağladı. Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim alan otizmli çocuklarını beklerken, annelerin birbirleriyle iletişim ve dayanışmasını güçlendirmek, üretime teşvik etmek amacıyla başlayan proje amacına ulaştı. İletişim ve dayanışmanın yanı sıra, anne eli emekler aile bütçelerine de katkı sağlayacak.


PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Ayrıca Otistik Çocuklar Eğitim Merkezine otizm tanısı konmuş eğitim ve öğretime devam eden öğrenci anneleri projesine destek olan Tülay Karaca, Selda Tanyıldız Gülpınar, Ertan Tan, Figen Tuzcu, Nurdan Timur ve Aynur Aydemir’e plaket takdim edildi. Kermeste konuşan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, “Derneğimiz kurulduğu günden bu yana, çocuk ve anneye dokunmaya, eğitim seminerleri ve kadın istihdamına, üretime teşvik etmeye, üniversite öğrencilerine destek olmaya devam ediyor. Kadının mutlu olması, çocuğun mutlu olması, ailenin mutlu olması demektir. Kadının eğitimli ve bilinçli olması gelecek neslin iyi yetişmesi için yapılan yatırımdır.


OTİZM YAŞAM KÖYÜ KURACAĞIM
Bizler Kocaeli Anneleri olarak gücümüz yettiğince her zaman destek vermeye, annelerin yanında olmaya devam edeceğiz. OÇEM anneleri iki yılda çok güzel işler başardılar, hepsini kutluyorum. İçlerindeki üretme isteği ve çabasının hep devam etmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi. Ardından Atölye Terapi Kurucusu Arzu Danyer’e plaketini takdim eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu melekler için meleklerin anneleri için değer katan çalışmalar ortaya koyduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Ben de bir anne olarak destek vereceğim. Milletvekilliği dönemimde otizmli çocuklar benim özel alanımdı. Belediye başkanlığı seçim sürecinde de bir vaadim vardı. Otizmli anneleri ve melekleri için bir yaşam köyü kuracağım inşallah. Ben inanıyorum, inanırsak başarırız” sözlerini kullandı.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmitKocaeli Anneleri
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7234 TL 5.7006 TL
Euro
EURO
6.3406 TL 6.3153 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA