Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 03:22:31
Advert
Advert
 

Euler Hermes Türkiye Kocaelili ihracatçılarla buluştu

Dünyanın lider alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Kocaeli Sanayi Odası işbirliği ile oda üyesi ihracatçı firmalara yönelik Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. Küresel gelişmelerin yanı sıra dengelenme süreci içerisine giren Türkiye ekonomisinin değerlendirildiği toplantıda firmalarla güvenli ticarete yönelik ipuçları paylaşıldı.
Euler Hermes Türkiye Kocaelili ihracatçılarla buluştu
Advert

 

İhracatlar için doğru riski almak adına doğru zaman Euler Hermes Satış, Pazarlama ve Ticari Tahsisten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gürcan Köseoğlu, küresel ticarette  alacak sigortasının oynadığı kritik rolün altını çizerken şu değerlendirmede bulundu:


“Türkiye’nin en iyi alacak sigortası şirketi Euler Hermes olarak müşterilerimize hem yurtiçine hem ihracat pazarlarında güvenli bir biçimde ticaret yapabilmeleri konusunda destek oluyoruz. Alacağı güvence altına alan alacak sigortası ile riski öngörerek önlemeye olanak tanırken riskin gerçekleşmesi durumunda oluşabilecek kayıpları tazmin ederek firmalarımızın güvenli bir şekilde ticari faaliyetlerini sürdürmelerine olanak tanıyoruz.  Euler Hermes’in, dünyanın dört bir yanında bulunan yurtdışı ofisleri aracılığı ile alıcı hangi ülkede olursa olsun müşterilerimizin hukuki ve bürokratik süreçlerini yürütüyor, müşterilerimizi hiçbir koşulda yalnız bırakmıyoruz. Türkiye 2019 yılında ihracatını daha da artırmak için hamleler yapıyor, firmalarımız yeni pazarlarda yeni müşterilere ulaşmayı amaçlıyor. Bu süreçte ihracatçılarımız için doğru riski almaları adına doğru bir zaman olarak değerlendirdiğimiz 2019 yılında, politik riskler de dahil olmak firmalarımızın uluslararası ticareti çok daha güvenli bir şekilde sürdürmelerine olanak tanımayı sürdüreceğiz.”

 


 
Kocaeli’nin 2019 Mart ayı verilerine göre gerçekleştirdiği 1.3 milyar dolarlık ihracat hacmi ile ihracatta en büyük 2.şehir olduğunun altını çizen Köseoğlu,  “Euler Hermes olarak biz de bölgede çok aktif bir şekilde yer alıyoruz. Kocaeli’nde yaklaşık 600 alıcı şirket üzerinde toplam 2.1 milyar TL’lik teminat taşıyoruz. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan şehirde daha fazla ihracatçımıza dokunarak, onları şirketlerin ‘Hayat Sigortası’ olarak da tanımladığımız alacak sigortası ürün tanıştırmaya devam edeceğiz. Pazara sunduğumuz diğer stratejik ürünümüz olan kefalet sigortası ile de bankaların sunduğu teminat mektubunun kapsamının ötesine geçerek firmalara, ilave yeni kapasite yaratıyoruz. S&P tarafından teyit edilen ‘AA’ kredi notumuz ile yurt dışı projeler ya da yurt dışındaki lehtarlara teminat mektubu verilmesi gerektiren işlemlerde güçlü bir garantör olarak kabul ediliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8041 TL 6.7770 TL
Euro
EURO
7.5904 TL 7.5601 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA