Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 03:56:02
Advert
Advert
 

Gülaçtı kuyumculuk hakkında şikayetler artıyor

GülaçtıKuyumculuk'un kapanmasının ardından mağdur olduğunu iddia eden 29 vatandaş Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına giderek Gülaçtı firması hakkında şikayette bulundu
Gülaçtı kuyumculuk hakkında şikayetler artıyor
Advert

Boran KAYALAR  -Kocaeli'nin en köklü kuyumcularından olan ve İstiklal Caddesinde faaliyet gösteren Hüseyin Gülaçtı'nın sahibi olduğu GülaçtıKuyumculuk'un durumun kötü olduğu, piyasaya borçlarını ödeyemediği konuşuluyordu. Altın satış bölümünü bir süre önce kapatan GülaçtıKuyumculuk'un döviz satış bölümü ile  hizmet veriyordu. 2 Mayıs sabahı kepenk açmayan GülaçtıKuyumculuk'un sahibinin 29 Nisan'da bütün çalışanlarının çıkışını verdiği öğrenilmişti.


29 KİŞİYE ÇIKTI
Kent genelinde büyük yankı uyandıran GülaçtıKuyumculuk'un kapanması ile beraber şu ana kadar mağdur olduğunu belirten 29 kişi Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayette bulundu.Şikayette bulunan vatandaşların GülaçtıKuyumculuk'a işletmeleri için döviz, para ve altın bırakarak karşılığında faiz aldıkları iddia ediliyor.Yaşanan ekonomik krizle birlikte zor günler geçiren GülaçtıKuyumculuk'un yakın zamanda piyasaya 32 milyon TL borcunun olduğu, bu borcun ise büyük bir bölümünü ödedikleri, gitmeden önce ise alacaklılara ödeme sözü verdikleri öğrenildi. GülaçtıKuyumculuk'un kapanmasının ardından yatırımlarını GülaçtıKuyumculuk'a emanet bırakarak mağdur olanların sayısının artması bekleniyor.

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitgülaçtı kuyumculuk
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8041 TL 6.7770 TL
Euro
EURO
7.5904 TL 7.5601 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA