Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.02.2020 SAAT 16:04:39
Advert
 

Balıkhan’da fiyatlar yükseldi

15 Nisanda denizlerde av yasağının başlaması ve Ramazan ayının gelmesi ile birlikte İzmit Balıkhan’da satışlar düştü.
Balıkhan’da fiyatlar yükseldi
rek

Arif BULUT  -Ramazan Ayı’nın da gelmesiyle balık satışlarında düşüş yaşanırken 15 Nisan’da sezonun bitmesiyle balık fiyatları uçtu. Sezonun kapanmasıyla sadece küçük balıkçı teknelerinin balık avlamasıyla azalan balık miktarı, fiyatın artmasına sebep oldu. Ramazan sofraları için çok tercih edilmemesi de balıkçıları zorluyor. Balık satışında ciddi bir azalma olduğunu belirten balık esnafı Ahmet İslamoğlu, “Kazancımız dükkanın masraflarını bile karşılamıyor ” dedi.


MASRAFI KURTARAMIYORUZ
Ramazan sebebiyle satışların düşmesi Balıkhan’daki esnafa kepenk kapattırdı. Çoğu dükkanın kapalı olduğu Balıkhan, iyice cansızbir hale bürünmüş durumda. Dükkan masraflarının dahi zor karşılandığını belirten Balıkçı Hamdi dükkanı esnafı Ahmet İslamoğlu, “15 Nisan’da sezonun kapanmasıyla balık azaldı ve bu sebeple fiyatlar arttı. Çalışanlar olarak günlüğümüzü zor çıkarıyoruz. Dükkan masrafını kurtaramıyoruz. Vatandaşlar buraya gelmiyor, telefonla balık satıyoruz” ifadelerini kullanarak zor durumda olduklarını dile getirdi. 


BALIK FİYATLARI 
Hamsi: 25 lira , İstavrit: 25 lira, Mezgit 20lira, Somon, 20lira , Çipura: 35TL, Turna mezgit: 80lira Levrek: 15 lira, Sardalya: 15 lira, Alabalık: 8 lira 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitizmit balıkhan
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0778 TL 6.0536 TL
Euro
EURO
6.5813 TL 6.5550 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA