Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 13:31:14
Advert
Advert
 

İKM Başkanı Öztürk “Outlet İzmit’in kanayan yarasıdır”

İKM Başkanı Murat Öztürk Outlet Center’ın sosyal medya hesabının altına “Kazıkçılar” yorumunda bulundu.Outlet Center’ın İzmit’in kanayan yarası olduğunu söylerken: “Panayır diye 500 TL’ye ürün satıyorlar biz indirimsiz benzer ürünler 100 TL’ye satıyoruz.İzmit halkını İzmit esnafının yanında görmek istiyoruz” dedi.
İKM Başkanı Öztürk “Outlet İzmit’in kanayan yarasıdır”
Advert

Arif BULUT  -İzmit Kent Merkezi Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk ilimizde yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren Outlet Center ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öztürk, Outlet Center’ın panayır adı altında fahiş fiyatlardan ürünler sattığını söylerken panayır adı altında yapılan etkinliklerde kendi ürünleri olmayan ürünleri şehir dışından getirdiği sattıklarını iddia etti. Murat Öztürk ayrıca İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile görüştüklerini söyleyerek Pazartesi’den itibaren Ramazan Bayramı’na kadar İzmit esnafının ürünlerini dışarıda satacaklarını belirtti. 


BİR AY PANAYIR YAPIYORLAR
İKM Başkanı Murat Öztürk “Outlet Center normalde İzmit’in en eski alışveriş merkezi. 15-20 yıl oldu. Son yıllarda diğer AVM’ler açıldıktan sonra kan kaybetti. Son yılardan önceki dönemde yaptıkları panayırlarda 1 hafta, 10 gün panayır yaparlardı.  Ama artık bir ay panayır yapıyorlar.Bir ay panayır olmaz bu başka illerde yok. 4 ay önce yaptıkları panayırda dışarıdan getirdikleri kendi markaları olmayan ürünleri kendi ürünleri gibi mağaza önlerinde açıp sattılar.


BELEDİYE BAŞKANIMIZLA BİR GÖRÜŞME YAPTIK
Sözlerine devam eden Öztürk “ 500 liraya, 300 liraya ürün satıyorlar. İzmit esnafı olarak biz en düşük halde indirimsiz 90 -100 liraya satıyoruz. Marka marka fiyatlar değişiyor. Bir panayırda ayakkabı fiyatı gömlek fiyatı bu kadar pahalı olamaz.  Kampanya yapıp fiyatı normalde 300 lira olan malı aynı fiyata satıyorlar. Outlet’te yapılan panayırı biz İzmit kent merkezi olarak onaylamıyoruz. Biz onların panayır diye sattığı fiyatları indirim yapmadan satıyoruz. İzmit kent merkezi olarak onların fiyat politikasını hiç uygun görmüyoruz. Belediye başkanımızla bir görüşme yaptık” dedi. 


OUTLET İZMİT’İN KANAYAN YARASIDIR
Öztür sözlerinin sonunda “Pazartesi’den itibaren ramazan bayramına kadar tün esnafımız ürünlerini dışarı çıkartacaklar ve dışarıda satacaklar. Bir panayır havasında etkinlik yapacağız. Fatma Kaplan Hürriyet ile görüştük,Zabıta müdürlüğüne dilekçe vereceğiz. Pazartesi’den itibaren dışarıda ürünlerimizi satacağız. Ramazan ayının son 15 gününde daha hareket olacaktır. FatmaHanım da buna önem gösteriyor. Ayrıca Cumhuriyet Parkı’nın orada da esnaflarımızakşamlarıtezgah açacak. Başkanımız orayıda esnafımıza tedarik edecek. Outlet İzmit’in kanayan yarasıdır. İzmit halkını İzmit esnafının yanında görmek istiyoruz” dedi. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitMurat ÖztürkİKM başkanı
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA