Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 00:49:42
Advert
Advert Advert
 

Denizciliği her kesime yaymak istiyoruz

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, nisan ayı meclis toplantısında denizcilik bilincini toplumun her kesimine yaymak istediklerini kaydetti
Denizciliği her kesime yaymak istiyoruz
Advert

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi’nin nisan ayı meclis toplantısı Körfez Hacıosman Mahallesindeki oda binasında gerçekleşti. Yine yoğun katılımın olduğu toplantıya Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Faruk Denli, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Völge Müdürü Dr.Musa Aydemir, DTO 8.Meslek Komistesi Üyesi Yeşim Yeliz Egeli, meclis üyeleri ve misafirler katıldı. Meclis Başkanı Kürşat Bal başkanlığındaki toplantıda selamlama konuşması yapan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, belediye olarak yatırımcıları her zaman desteklediklerini belirterek şunları söyledi:

 

DENİZCİLİĞE DESTEK
“Kentimizi; sanayi, liman ve turizm kenti haline getirmek adına sorunların çözümünde etkili olmaya çalışıyoruz. Ulaşım konusunda yaptığımız çalışmalar var. İlimtepe Yolu Projesi’nin tamamlanmasının, deniz ticaretine olumlu yönde etkisi olacaktır. Kente katma değer katacak bütün projelere açığız. Açıkçası kenarında yaşadığımız halde bugüne kadar denizlerimizin ticaretteki etkisi ve kazancına dikkat etmemiştim. Bugüne kadar karada boşuna kürek çekmişiz diyorum. Ticarette ilerlemek isteyenleri denizcilik konusunda bilinçlenmeye davet ediyorum.”

 

 

YÜZLERCE PROGRAM VE ZİYARET
DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel de meclis üyelerine konuştu. Doğusel, bir yılın çok çabuk geçtiğini ama bu zamanı çok faydalı işlerle doldurduklarını belirterek, “Bugüne kadar ekonomi, kişisel gelişim ve denizcilik üzerine 35 eğitim programında 2 bin 239 kişiye ulaştık. Odamızı tanıtmak adına 239 ziyaret gerçekleştirip, 115 konuk ağırladık. Bununla birlikte 109 organizasyona katıldık. Bütün bunları kentimizin bütün güzelliklerini Odamıza aktarmak, Kocaeli’deki potansiyeli ortaya çıkarmak için yapıyoruz. Denizciliğin her alanını ele alarak bir bütün olmayı hedefliyoruz” dedi.

 

İLKOKULDA BAŞLAMALI
Doğusel, denizciliği toplumun her kesimine yayma konusunda çalışmaların devam ettiğini, bu konuda eğitimin ilkokul seviyesinde başlaması için girişimlerinin de sürdüğünü kaydetti. Doğusel, “Odamızda yapılan faaliyetler içinde bize göre en anlamlısı öğrencilerimizle bir araya geldiğimiz toplantılar oluyor. Ne kadar çok gencimize denizcilik bilincini aşılarsak o kadar mutluyuz” dedi. Faaliyet raporlarının sunumuyla son bulan meclis toplantısında Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e günün anısına bir tablo hediye edildi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitDTOVedat Doğusel
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA