Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 18:43:22
Advert
Advert
 

Boya Küpü Atölyesi öğrencilerle buluşuyor

Boya Küpü Tasarım Atölyesi her hafta içi ve sonu yetişkinler ve çocuklar için workshop çalışmasıyla hizmet verirken, okulların yoğun talebi üzerine bu çalışmayı sınıflara taşımaya başladı
Boya Küpü Atölyesi öğrencilerle buluşuyor
Advert

 

Gölcük Değirmendere Sahili Yalı Sokak’ta faaliyetini sürdüren Boya Küpü Tasarım Atölyesi yaptıkları etkinliklerle büyükten küçüğe herkesin sanat adına beğenisini kazanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Boya Küpü,  ilkokulların aranan sanat tercihi adresi olmak için çok güzel çalışma ve etkinlikler gerçekleştirmeye başladı. Sınıf öğretmenleri nezaretinde yaptırılan taş boyama tablo etkinliği öğrenci velilerini de çok memnun etti. Tasarım atölyesi özelikle Gölcük ve Değirmendere'den tüm hanımların ilgi odağı olup el sanatları konusunda çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriyorlar Atölyede her hafta içi ve sonu yetişkinler ve çocuklar için workshop çalışmasıyla hizmet verirken, bu kez okullardan yoğun talep gelince büyük heyecanla bu talebe de cevap vermeye başladı.
 


SANATSEVER GENÇLER
İlk etapta Gölcük Topçular Mahallesi’nde Turgut Özal İlköğretim okulunda 40 kişilik 2. Sınıflara, daha sonra yine Gölcük Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi’nde Donanma İlkokulu 2. sınıflara taş boyama yaptırıldı. Minik eller bu kez yazı kalemi yerine boya fırçalarını alarak taş boyama sanatıyla tanıştı. Bilindiği gibi Uluslararası Ressam Ayşegül Akın ve birlikte arkadaşları yine atölye öğretmenleri Ayşegül Sözen ve Ebru Egüz iş yerlerinde tamamen kendi tasarımları olan çalışmalarda yağlı boya tablo ahşap boyama mutfak ve salon panoları taş boyama çini işleri yer alıyor. Yılsonuna kadar okul etkinliklerinin devam edeceğini belirten Ayşegül Akın, Ayşegül Sözen ve Ebru Egüz projeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bütün malzemeler Boya Küpü Atölyesi tarafından öğrencilere temin edilmekle birlikte tek hedefimiz minik öğrencilerimize boyama sanatının bu türlü etkinlikler düzenleyerek,  el yatkınlığı artırmak ve sanatsever gençler yetiştirmek.”

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA