Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 04:07:46
Advert
Advert
 

AK Parti’de SMS tepkisi

AK Parti il başkanın belirlenmesi için genel merkezin kısa mesaj ile partinin üyelerine ve üye olmayan vatandaşlara sorması partililerin tepkisine neden oldu. Partililer, AK parti teşkilatlarının kendi başkanını belirleyecek güçte olduğunu altını çizdi
AK Parti’de SMS tepkisi
Advert

 

Süriye ÇATAK TEK - AK Parti’de İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifa etmesinin ardından yerine atanacak il başkanı merakla beklenirken genel merkez tarafından yapıldığı iddia edilen anket partililerin eleştirisine neden oldu. Cep telefonlarına gönderilen mesaj ile “Sizce Kocaeli il başkanı olmalı” sorusu soruldu.  Partililer, AK Parti’nin teşkilattın kendi içinde il başkanını seçecek düzeyde olduğunu ancak bu tür çalışmaların partinin teşkilat ciddiyetini ortadan kaldırdığının altını çizdi.

 

GENİŞ İSTİŞARE YAPILDI

AK Parti Genel Merkezi Kocaeli’ye il başkanı belirlemek için geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Köse başkanlığında ilde yapılan çalışmanın ardından anketle de il başkanını kim olması gerektiğini üyelere ve Kocaelililere sordu. Mustafa Köse başkanlığındaki 6 kişilik heyet il yöneticileri, belediye başkanları, Büyükşehir Meclis üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, il disiplin ve il demokrasi hakem heyeti ve eski milletvekilleri ile görüşme yaptı.

 

6 KİŞİ İLE GÖRÜŞTÜLER

Yapılan geniş istişarenin ardından belirlenen 6 isim ile tek tek görüşüldü. Gölcük eski Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başiskele eski İlçe Başkanı Şahin Talus, SKM Başkanı Halit Çokan, eski İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül ve İl Yönetiminden Ahmet Berberoğlu görüşen heyet çalışmanın ikinci günü Ankara’ya gitti.

 

 

MESAJ TEPKİSİ

Heyetin çalışmasını tamamladığı iddiaları ve il başkanı ile ilgili isimin netleştiği haberleri yayılırken genel merkez yeni bir çalışma yaptı. Partinin Kocaeli teşkilatlarına üye olan tüm partililere mesaj gönderdi. Kimi il başkanı olarak görmek istediklerini soran genel merkezin mesajı partili olmayan isimlere gitmesi eleştirilere neden oldu. Partililer AK Parti teşkilatının kendi içinde il başkanı belirleyecek düzeyde olduğunu söyleyen partililer, yaşanan gelişmenin teşkilatlara zarar verdiğinin altını çizdi. İl başkanını mesajla belirlenmesinin doğru olmadığını savunuyor.

 

İKİ İSİM ÖNE ÇIKTI

Genel Merkez tarafından cep telefonlarına gönderilen mesaj ile yapılan ankette iki ismin öne çıktığı söyleniyor. Teşkilatların ve üyelerin eski il başkanlarının isimlerini yazdığı ve teşkilatların ve partinin içinde bulunduğu durumun toparlanmasını istediği öğrenildi. Partililerin eski İl Başkanı Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan’ın isimlerini yazdığı partililer tarafından dile getiriliyor. Partililer, partinin bir an önce eski yapısına dönmesini istiyor.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA