Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 19:33:02
Advert
Advert
 

382 müdürün yeri değişecek

İl genelinde 976 okulun 382’sinin 4 ve 8 yılını dolduran müdürlerinin yeri değişecek. Müdürler bakanlığın sisteminde tercihlerini yaptı. 13-17 Mayıs tarihlerinde açıklanacak tercih sonuçlarının ardından 382 müdür yeni okullarında 17 Haziran’da iş başı yapacak
382 müdürün yeri değişecek
Advert

Süriye ÇATAK TEK  -Kocaeli’de bulunan 976 okulun 382’sinin müdürü değişiyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müdür atamaları ile ilgili yönetmelik değişikliğin ardından aynı okulda 4 ve 8 yılını doyduran okul müdürleri yeni okul tercih etmeleri ile ilgili süreç geçtiğimiz Salı günü sona erdi. Müdürlerin tercihlerine göre atanmasının 13-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Ancak sistemde yoğunluk nedeniyle atamaların gecikmesi bekleniyor. 

 

PUAN ÜSTÜNLÜĞÜ ESASI VAR
Mevcut okullarında 4 ve 8 yıl müdürlük görevini yapan okul müdürleri puan üstünlüğü esasına 10 tercih yaparak farklı okullarda müdürlük yapacak. 4 yılını dolduran müdürler 10 tercihleri arasında kendi okullarını da tercih edebilecek. Ancak 8 yılını dolduran müdürler kendi okullarını tercih edemeyecek. Okul müdürleri tercihlerini Milli Eğitim Bakanlığının sitesinde yaptı. Tercihler sonuçlandığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü sadece tercih sonuçlarını onaylayacak. 

 

AÇIKLAMA GEÇİKEBİLİR
Salı günü sona eren tercihlerin sonucu 13-17 Mayıs tarihleri arasında açıklanacak. Sadece il içi yapılan tercihler tüm Türkiye’de 4 ve 8 yılını dolduran müdürleri ilgilendirdiği için Milli Eğitim bakanlığının sitesindeki yoğunluk nedeniyle açıklanması 2-3 gün gecikebileceği belirtildi. Tercih sonuçlarının ardından müdürler yeni okullarında 17 Haziran’dan itibaren göreve başlayacak. 

 

TEPKİLER DE VAR
Okul müdürleri arasında meslek lisesinde müdürlük yapan ancak branşı meslek dersi olmayan müdürler meslek lisesi tercih edemeyecek. Milli Eğitim Bakanlığının bu kararı bazı okullardaki müdürlerin tepkisine de neden oldu. Okul müdürleri dışında 4 ve 8 yılını dolduran müdür yardımcıları da atama için tercihlerini yaptı. Yaklaşık 400 okul müdür yardımcısı da değişiklik için 10 tercih yaptı ve onların tercihlerinin sonucu da 13-17 Mayıs tarihleri arasında açıklanacak. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmit
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA