Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.05.2020 SAAT 05:43:02
Advert
Advert
 

ODTÜ KYÖD'de eğlenceli etkinlik

ODTÜ KYÖD Okulu'nun minikleri, “Doğada Matematik” adlı aile etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlik öğrencilerin aileleriyle birlikte keyifli ve heyecanlı dakikalar geçirmelerini sağladı
ODTÜ KYÖD'de eğlenceli etkinlik
Advert

 

ODTÜ KYÖD Okulu anasınıflarının 4 ve 5 yaş grubu öğrencileri “Doğada Matematik” adlı aile etkinliğini gerçekleştirdi. 45’er dakikalık her sınıfın farklı zamanlarda gerçekleştirdiği, artırma-eksiltme, sıralama ve ölçme konularıyla ilgili olarak hazırlanan bu etkinlik öğrencilerin aileleriyle birlikte keyifli ve heyecanlı dakikalar geçirmelerini sağladı. 5 yaş grubu ilk çalışmasına artırma-eksiltme ile başladı. Artırma-eksiltme kartları zarflar içerisinde dağıtılarak öğrencilerimizin işlemleri çözümlemeleri için süre verildi. Bu çalışmanın ardından ikinci çalışma olarak, işlemlerin sonuçlarında çıkan sayı kadar kullanmak şartı ile dağıtılan renkli dairelerden bir tırtıl yapıldı. Bu tırtıllar önceden hazırlanarak duvara asılan büyük yaprak üzerindeki yönergeleri takip ederek küçükten büyüğe doğru öğrencilerimiz tarafından sıralandı. 


AİLELERDEN DESTEK
Ardından farklı hayvan resimlerinin bulunduğu kartlar birer adet çocuklara dağıtılıp, verilen birim küpler yardımıyla ölçümlerinin yapılması istendi. Yapılan ölçümler hazırlanan büyük grafik üzerinde görsel olarak incelendi ve yorumlandı. Öğrenciler grafiği sıra ile doldururken bekleyen öğrencilerimiz grafiğin aynı formunda olan çalışma sayfalarında gerekli yönergeleri gerçekleştirdi. 4 yaş grubu öğrencileri ilk etkinlik olarak bir hikaye çalışması ile başladı. “Büyümek isteyen zurafa?” hikayesinden sonra çeşitli hayvan kartları üzerinde konuşulduktan sonra bu kartların birim küpler yardımı ile ölçümleri yapıldı. Son olarak öğrencilere dağıtılan dairelerden insan suratı tasarlandı ve duvarlarda önceden hazırlanan bölümler kullanılarak öğrenciler ailelerinin yardımıyla kendi boy ölçümlerini yapıp tasarladıkları suratları kullandılar. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA