Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 18:50:26
Advert
Advert
 

Çocuklar toprağa dokunuyor

Kartepeli minikler küçük elleriyle fide dikti. Böylece küçük yaştaki çocukların toprağa dokunarak gelişimlerine katkıda bulunuldu ve doğa ile kurdukları iletişim güçlendirildi
Çocuklar toprağa dokunuyor
Advert

 

KARTEPE Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı çevre koruma ve kontrol birimi tarafından küçük yaştaki çocukların toprağa dokunarak gelişimlerine katkıda bulunmak, yedikleri besinlerin kaynağını öğrenmelerini sağlamak ve doğa ile kurdukları ilişkinin güçlendirilmesi amacı ile Kartepe Özel Bulut Anaokulunda fide dikim etkinliği yapıldı.


BAŞKANA TEŞEKKÜR 
Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çevre yüksek mühendisi olarak görev yapan Gökçen Gönülay, “Günümüz de çocuklarımız evlerde kapalı ortamlarda büyümesi sebebi ile doğaya çıkamıyor. Bunun sonucunda enerjisini tüketemeyen, hiperaktif yatkınlığı yüksek, sosyal ilişkileri zayıf bireylerin sayısı artıyor. Ayrıca günümüz çocukları yediği domatesin, biberin nerede yetiştiğini bilmiyor. Bir bitkiye dokunup onu toprağa ekmemiş, can suyunu vermemiş ve büyümesine şahitlik etmemiş. Çocuklar bu tür bilgileri maalesef televizyonlardan alıyor. Çocuklar uygulama yaptıkları alanlarda daha etkili öğrendikleri ve elleriyle yaptıklarına daha iyi sahip çıktıkları için bizler de onları destekleyerek uygulamalı fide dikim eğitimi verdik. Bizlere bu imkanı veren ve çevre farkındalığını destekleyen başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.  


SAHİP ÇIKACAĞIZ
Konu ile ilgili olarak Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ise “Bugün, çevre problemleri sadece teknoloji ile veya yasalarla çözülebilecek bir problem değildir. Bu ancak bireysel davranışların değiştirilmesi ile mümkündür. Çevreye karşı pozitif tutum ve değer yargılarının oluşması çevre eğitimi ile mümkündür. Gelecek nesillerin çevresine karşı daha duyarlı bireyler olmaları için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğiz” şeklinde konuştu. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA