Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 10:52:44
Advert
 

Ellerinizi mutlaka yıkayın

Dünya El Hijyeni Günü'nde farkındalık yaratan Karamürsel Devlet Hastanesi doktorları, bulaşıcı hastalıklardan korunmada doğru yöntemle el yıkamanın önemine vurgu yaptı
Ellerinizi mutlaka yıkayın

 

Karamürsel Devlet Hastanesinde, Dünya El Hijyeni Günü nedeniyle el hijyeninin önemine dikkat çekildi. Sağlık okuryazarlığının arttırılması ve sağlıklı yaşam bilincinin geliştirilmesinin amaçlandığı etkinlikte; El hijyeninin önemine vurgu yapılarak bulaşıcı hastalıklardan korunmada doğru yöntemle el yıkamanın önemi görsel uygulamalarla anlatıldı. Programla ilgili konuşan hastane doktorları el yıkamanın önemi şu sözlerle vurguladı:


EN ETKİLİ KORUNMA
"Günlük yaşantımızda ellerimiz, çevre ile sürekli temas halinde olan, bu nedenle de en fazla mikroorganizma barındıran organımızdır. Ellerimiz temiz gibi görünse de, gözle görülmeyen bakteri, virüs ve parazit yumurtaları gibi pek çok hastalık yapıcı etkeni üzerinde taşıyabilir. Doğru el yıkama teknikleri ile el hijyeninin sağlanması, başta soğuk algınlığı olmak üzere grip, ishal ve zatürre gibi solunum yolu enfeksiyon etkenleri olan zararlı mikroorganizmaların bulaşmasını önlemek için en basit ve en etkili yöntemdir."

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA