Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 04:01:22
Advert
Advert
 

Sularda bakteri var mı?

İZMİT'in bazı bölgelerinde şehir şebeke suyunda ölümcül bakteri olduğu, kaynatılmadan kullanılmaması gerektiği, bu bakteri sonucu hastalıkların artış gösterdiği iddiaları ayyuka çıkmaya başladı.
Sularda bakteri var mı?
Advert

 

İSU Genel Müdürlüğü de bir açıklama yaparak iddiaları reddetti.


Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:


"İSU Genel Müdürlüğü olarak, 'Kocaeli'de su musluktan içilir' ve 'Atıksuda sıfır kirlilik' ilkesi ile insanımıza ve çevremize hizmet veriyoruz. Ülkemizin en iyi şehir şebeke sularından birisini Kocaeli'ye sağlıyoruz. Bu suyun korunması için kaynağından son tüketiciye ulaşıncaya kadar özenle sağlıyoruz. 
Suyumuzun kalitesini korumak için  ayda 350 farklı noktadan ortalama 1.000 numune alınarak Uluslararası Akredite Merkez Laboratuvarımızda ortalama 20 bin analiz ile kontrol altında tutulmaktadır. Yapılan analiz sonuçları da kurumumuzun internet sitesi olan www.isu.gov.tr adresinden her ay düzenli olarak kamuoyu ile paylaşıyoruz. 
Ayrıca, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Başkanlığı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik kapsamında ilimizde; 490 izleme noktasında her yıl alınan ortalama 1400 numunede İstanbul ve Kocaeli Halk Sağlığı laboratuvarlarında analizleri yapılarak tüketime verilen suyun kalitesinin denetimi gerçekleştirilmektedir.
Genel müdürlüğümüz yaşam kaynağı suyun, Kocaeli’de etkin ve verimli kullanılmasını sağlayarak gelecek nesillere de aktarılması vizyonuyla çalışmalarını aralıksız yürütmektedir. 
Vatandaşlarımızın bu tür gerçekdışı ve kamuoyunu yanıltıcı bilgileri dikkate almamaları gerekmektedir. Kocaelimize sağladığımız şebeke suyumuzu gönül rahatlığı ile içebilir ve kullanabilirsiniz. Unutulmamalı ki 'Kocaeli de su musluktan içilir."

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA