Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 18:40:57
Advert
Advert
 

KSMMMO’da kongre tarihi yaklaşıyor

KSMMMO 29’uncu Olağan Genel Kurulu’nun 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak ilk toplantıda çoğunluk sağlanması beklenmediğinden 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması kararı alındı. Kongrede 4 grup adına adaylık kesinleşirken bir adayında bağımsız aday olması bekleniyor
KSMMMO’da kongre tarihi yaklaşıyor
Advert

 

Arif BULUT - Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 29’uncu Olağan Genel Kurulu’nun öncelikle 4-5 Mayıs tarihlerinde çoğunluk sağlanmazsa 11-12 Mayıs’ta yapılması kararı alınmıştı. Ancak ardından genel kurulun, 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak ilk toplantıda çoğunluk sağlanması beklenmediğinden 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması kararı alındı. Dün yapılan ilk toplantıda çoğunluk sağlanamayacağından dolayı toplantı yapılmadı ve 22-23 Haziran’da genel kurul yapılacak.

 

GÖKMEN TEKRAR ADAY OLMAYACAK

Oda binasında 22 Haziran tarihinde saat 10.00’da başlayacak genel kurul, 23 Haziran’da oda binasında seçimlerle tamamlanacak. Seçimlerde üyeler 09.00-17.00 saatleri arasında oylarını kullanabilecek. Kongrede 7 yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi ve 29 kişilik üst kurul delegasyonu seçilecek. Yeni yapılan yasal düzenleme ile odalarda başkanlar sadece 2 dönem başkanlık yapabileceği için mevcut başkan Fikret Gökmen tekrar aday olmayacak.

 

850 ÜYE OY KULLANACAK

Kongrede yaklaşık bin 850 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Yeni yapılan yasal düzenleme ile odalarda başkanlar sadece 2 dönem başkanlık yapabileceği için mevcut başkan Fikret Gökmen tekrar aday olmayacak. Kongrede şu ana kadar Etkin Muhasebeciler Grubundan oda sekreterliği ve disiplin kurulu başkanlığı yapan Mustafa Taşpınar, Meslekte Birlik Grubunda Hamit Akbulut, Değişim Grubundan Taner Öner, Güçlü Gruptan Mümtaz Atmaca’nın adaylığı kesinleşirken ayrıca bağımsız aday olarak Savaş Yıldız’ın da aday olması bekleniyor.

 

Bağımsız Aday Savaş Yıldız

Hamit Akbulut

Mustafa Taşpınar

Mümtaz Atmaca

Taner Öner

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA