Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.05.2020 SAAT 06:05:05
Advert
Advert
 

Engelleri kaldırın

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Lütfü İskeçe, engelliler haftasında yaptığı açıklamada, kamusal alan başta olmak üzere yaşamın her alanında engellilerin önüne çıkan engellerin kaldırılmasını istedi
Engelleri kaldırın
Advert

 

Arif BULUT - Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi 10-16 Mayıs Engelliler haftası dolayısıyla dernek binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Düzenlenen açıklamaya Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Lütfü İskeçe, Şube Sekreteri Abdurrahman Gençoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Engin Aysu ve dernek üyeleri katılım gösterdi. Basın açıklamasını yapan Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Lütfü İskeçe, engelliler haftasında, engellilerin taleplerini bir kez daha dile getirdi.

 

ARABA ALMAK LÜKS DEĞİL

 “Biz engelliler yerelde ve genelde neler istiyoruz” diyerek açıklamasına başlayan dernek Başkanı İskeçe, “Engelli yurttaşlarımızın çalışma hayatında artık kandırma dönüşen rapor yönetmeliği sorununun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Evde bakım alan engelli vatandaşlarımızın ilgili bakanlıklar arasındaki yetki kargaşası yüzünden mağdur olmamalarını istiyoruz. Bir örnek verecek olursak evde bakım ücreti alan engelli vatandaş üzerine araç aldığı zaman bakım ücreti kesilmekte ve lüks tüketim aracı olarak görülmektedir. Oysaki kendisi için alınan araç engellinin hayatını kolaylaştırılması için alınmıştır ve lüks değildir.

 

POLİTİKALAR DEĞİŞMELİ

 Seçimlerde siyasi partilerimizin engelli milletvekili adaylarının seçilebilecekleri yerlerden aday gösterilmesini istiyoruz. Siyasi parti binalarının engelli vatandaşlarımızın erişimine uygun düzenlenmesini istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran araç gereçlerin giderlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bütçesinden sağlanarak engelli vatandaşlarımızın araçlarının ücretsiz temin edilmesini istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın engelli olmayan vatandaşlarımız ile daha erken yaşlarda bir araya getirecek politikalar talep ediyoruz. Ayrıca kent konseyine bağlı engelliler meclisinin daha etkin çalışmalarını istiyoruz” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA