Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 07:55:54
Advert
Advert
 

Silinen cezalar yeniden yazılıyor

CHP Milletvekili Haydar Akar’ın gündeme getirdiği ve vatandaşların eylemleri ile FSM Köprüsünde kamyonetlere kesilen cezalar seçim öncesi silindi. Ancak bu kez de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde cezalar kesilmeye başlandı. Akar konuya sert tepki gösterdi
Silinen cezalar yeniden yazılıyor
Advert

Yeni yılda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) geçen ve ruhsatlarında birinci sınıf kamyonet yazan araçlara her geçiş için kesilen 1.132 lira ceza İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından silindi. Ancak cezaların silinmesinin ardından bu kez de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde cezalar kesilmeye başlandı. Konuyu daha önce gündeme getiren CHP Milletvekili konuyu bir kez daha gündeme getirdi. Akar, daha önce yaşanan mağduriyetin giderildiğini ancak yeniden bir mağduriyet yaratılmaya başlandığını kaydetti. 

 

SERT TEPKİ GÖSTERDİ
Konu ile ilgili açıklama yapan Akar, “Cezalar seçim öncesi affedildi. Ben yaptım oldu anlayışı ile çeşitli düzenlemeler yapılıyor. Vatandaşın bundan haberi olmuyor, uyarı levhası yok, vatandaş geçiş yapıyor hem HGS geçiş ücreti uygulanıyor hem de 1.132 lira ceza kesiliyor.  Seçim öncesin de FSM Köprüsünde yaşanan bu mağduriyet 28 Aralık 2018 tarihinde Meclis de yapılan düzenleme ile affediliyor. Şimdi aynı uygulamayı 15 Temmuz Şehitler Köprüsün de görüyoruz, vatandaşa kesilen cezalar, aracının fiyatından yüksek bu kabul edilemez” dedi. Cezaların yeniden kesilmesini doğru bulmayan AK Parti Belediye Başkan Adayı Binali yıldırım’ın açıklamasına da tepki gösteren Akar, “Seçim tekrarlanmasaydı açıklama yapabilecekler miydi. Ayrıca daha önce yapılan hatanın düzeltilmesi de bir lütuf değildir” dedi. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA