Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 07:28:13
Advert
 

Yeniden Refah köylerde

Yeniden Refah Partisi Gebze teşkilatı çalışmalarına köylerden başladı. Köylülerin sorunlarını dinleyen İlçe Başkanı Engin Kılıç, partisinin tarım politikalarını köylülere anlattı
Yeniden Refah köylerde
Advert

Yeniden Refah Partisi Gebze ilçe teşkilatı çalışmalarına köylerden başladı. İlçe Başkanı Engin Kılıç ve yönetimi ilk olarak Mudarlı köyüne gitti. Köy muhtarı Selami Köse ve vatandaşlarla bir araya gelen Kılıç, köylülerin sorunlarını dinledi. Tarım politikalarını eleştiren Kılıç, tarım ürünlerine konulan kotların kaldırılması gerektiğini ve iktidara geldiklerinde GDO’lu hayvan yemleri ve tohumların ithalatını derhal durduracaklarını kaydetti. 

 

KOTALARI KALDIRACAĞIZ
Tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyleyen Kılıç, “Milyonlarca çiftçi ve köylümüzü yıllardır mağdur eden,  ekonomimize zarar veren başta 'şeker pancarı kotası' olmak üzere tarım ürünlerine konulan bütün haksız kotalar kaldırılıp atılacak, şeker pancarı ve diğer tarım ürünlerinin ekimi teşvik edeceğiz. Orman köylüsüyle ormanlarımızı barıştıracağız. Orman köylüsünün gelirlerini arttıracak tedbirler alınacak, orman köylülerinin köylerini terk etmemeleri sağlayacağız. 

 

YERLİ TOHUM BANKASI KURACAĞIZ
Yeniden Refah Partisi iktidarında Buğday ve un ithalatını en kısa sürede  ‘sıfır seviyesine’  düşüreceğiz . İnsan ve hayvan sağlığına, çevreye ve toprağa en büyük zararları veren,  GDO’lu hayvan yemlerinin ve tohumların ithalatını derhal durduracağız. Tohumculuk' ile ilgili bütün yasaları milli bir duruş ile gözden geçireceğiz ve yerli tohum gen bankası kurup, yerli tohumlarımız için uluslararası patent alınmasını sağlayacağız” dedi. Muhtar Selami Köse ise seçim dönemi olmadan köylerini ziyaret eden partililere teşekkür etti. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA