Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 02:26:25
Advert
Advert
 

Yusufelililer iftarda buluştu

Kocaeli Yusufeliler Derneği iftarına Kocaeli’de yaşayan Yusufelililer akın etti. İftar programlarının gelenekselleştirileceği vurgulandı
Yusufelililer iftarda buluştu
Advert

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu’nun (KARBAFED) bünyesindeki en etkili dernekler arasında olan Kocaeli Yusufeliler Derneği iftarına Kocaeli’de yaşayan Yusufelililer akın etti. Yusufaeliler Derneği’nin merkezinin bulunduğu Doğu Kışla Gençlik Parkı No: 30 İzmit adresinde bu yıl ilk olarak düzenlenen iftar programına Sakarya, Yalova ve Bilecik’ten gelen misafirler de katıldı. 

 

ADAM OLMAKTIR 
Dernek Başkanı Ali Tokgöz, “Hedefimiz Kocaeli’de yaşayan 50 bin Yusufelili hemşerihlerimizi bir araya  getirip tanıştırmak ve kaynaştırmaktır ve hayırda yarıştırmaktır. Mevlana’nın dediği gibi aynı dili konuşanlar değil aynı hali paylaşanlar anlaşır. Bizler aynı hali paylaştığımız birbirimizi anlıyoruz. Yusufelili demek doğru olmaktır, Yusufelili demek dürüst olmaktır, çalışkan olmaktır, erdemli olmaktır, hasılı adam olmak demektir. Henüz bir yaşındayız. Önümüzdeki günlerde Marmara Yusufeliler Festivali yapmayı planladık, bizleri takip edin, bu birlikteliğimi devam ettirelim” dedi. 

 

 

İFTAR DUASI 
Yaklaşık 400 kişinin katılımı gerçekleşen iftar programında uzunca zaman görüşememiş akrabaların hasret dolu görüşmelerinde duygulu anlar yaşandı. İmam hatipli öğrencilerin oluşturduğu Grup Deryadil, iftar öncesi sunumları göz doldurdu. İmam Hatimli Öğrencisi Bedirhan Meydan Kur’an tilaveti, Hasan Ağa Camii İmamı Cevat Şeker ise iftar duası yaptırdı. 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitKocaeli Yusufeliler Derneği
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8041 TL 6.7770 TL
Euro
EURO
7.5904 TL 7.5601 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA