Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 12:22:20
Advert
Advert
 

Kandıra’da Yunus Emre’yi andılar

Sosyal medyada Biz Kandıra’yız adıyla bir araya gelen ve İzmit’te Türk müziği topluluğu kuran Kandıralılar, Yunus Emre’yi şiir ve ilahilerle andı
Kandıra’da Yunus Emre’yi andılar
Advert

Ünal CANKURT  -Sosyal medyada Biz Kandıra’yız adıyla bir araya gelen ve İzmit’te Türk müziği topluluğu kuran Kandıralılar, Kandıra Öğretmenevinde Yunus Emre’yi anma ve şiir dinletisi düzenlediler. Platform Sözcüsü Aygün Aynagöz program açılış konuşmasında; “Şiir insanları birbirlerine yakınlaştıran ve kaynaştıran sosyal etkinlik, bu gerekçeyle 15 günde bir araya gelip Kandıra’da şiir okuyoruz. Biz Kandıra’yız Şiir Topluluğu’nun dördüncü programını Yunus Emre şiirleri ile gerçekleştirdik. Her 15 günde bir gerçekleşen etkinliğimize tüm şiir severleri bekleriz” dedi.

 

YUNUS EMRE İLAHİLERİ
8 Mayıs Çarşamba akşamı iftar sonrası başlayan Biz Kandırayız Şiir Topluluğu’nun Yunus Emre’yi anma ve şiir dinletisi Kandıra Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Biz Kandırayız Müzik topluluğu üyeleri Yunus Emre ilahilerini hep bir ağızdan okuyarak geceye ayrı bir renk kattı. Yunus Emre Türk şiirinin ilham veren en önemli şairi olduğundan bir bölümde tamamlanamadı, sonraki programlarda tekrar konu başlığı ile ele alınacağı öğrenildi.
Aynı zamanda müzik topluluğunun şefi Şahin Ecevit’in sunduğu programda Mustafa Yıldız, İpek Süme, Sabahat ve Cem Ulutaş ve Müfide Ecevit Ünlü; aşıkın hayat hikayesi, şiirindeki tasavvufi derinliği, Türk ve Dünya şiirine olan etkilerini belirttiler. 

 

 

ŞİİR SEVERLER KATILDI
Programa katılanlar aynı zamanda ud ile ilahileri betimleyen Engin Ecevit, Melek Evircan, Ebru Çetiner, Aygün Aynagöz, Aliye Halil Erdoğmuş, Sevim Deren, Murat - Belgin Yüksel, Nihal Dinç, Ayfer Kocatürk, Aytaç Kürekçioğlu, Olcay-Deniz Tokdemir, Satı Yıldırım, Şaban Acar, ve şiir severler katıldı.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaelikandıraYunus Emre anması
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA