Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 05:03:09
Advert
Advert
 

Stajlarını bitirip geldiler

Yenilikçi ve Yaratıcı Mutfaklar projesi ile Erasmus'a dahil olan Nuh Çimento MTAL Yiyecek ve İçecek Hizmetleri öğrencileri, Berlin'de stajlarını tamamlayıp yurda döndü
Stajlarını bitirip geldiler
Advert

 

NUH Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri öğrencileri  Erasmus ‘Yenilikçi ve Yaratıcı Mutfaklar' adlı proje  kapsamında  Almanya stajlarını başarıyla tamamlayarak yurda döndü. Almanya-Berlin’de ARDA Beratung & Bildung GmbH ve IBIS işbirliği ile okul müdürü ve 2 öğretmen refakatindeki 10 öğrenci, 14 gün süre ile staja katıldı. 11. sınıf pastacılık dalından 10  öğrenci İbis Tegel Airport Otel’de hazırlanan törenle EUROPASS Belgesi ve Katılım Sertifikası belgesi almaya hak kazandı.


2018'DE BAŞLADI
2018 yılında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının 2018 çağrı döneminde Erasmus+ Mesleki Eğitimde Öğrenci Hareketliliği projeleri kapsamında kültürlerarası ortak paylaşımlar yapmak ve Avrupa’da artizan ekmek yapımı ve moleküler mutfak üzerine yapılan çalışmaları yerinde görmek ve aynı zamanda orada uygulama fırsatından yararlanarak staj çalışmalarını başarıyla tamamladı. Proje sorumlusu Serap Öztürk, Erasmus'a dair şunları söyledi:


SAHADA AVANTAJLILAR
"Projemizi görünür kılarak deneyimlerimizi en yakın çevremizden başlayarak diğer bütün insanlarla paylaşmak İstiyoruz.10 öğrencimizle 14gün boyunca staj yaptık. Öğrencilerimiz, artizan ekmek yapımı ve moleküler mutfak konularında deneyimlerini arttırdı. Ayrıca stajlarını Avrupa’da yapmış olmaları; İş başvurularında diğer akranlarına göre öncelik hakkına sahip olacaklarını sağlayacak. Mezuniyet sonrasında istihdam edilmelerinde olumlu katkı sağlayacak. Bu proje, kurumumuzun da prestijini artıracak"


ÖZGÜVENLERİ ARTTI
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alan Şefi Fatma Zehra Atasever ise, "Öğrencilerin kalter hund, berliner, streuselkuchen, pumpernickel, brötchen gibi Alman kültürünü yansıtan kek ve ekmek  pişirme  yöntemleri hakkında bilgi ve becerileri gelişti. Kurum kültürü, meslek etiği ve iş disiplini, işçi sağlığı ve güvenliği, ekip çalışması gibi konularda bilgi alan öğrenciler iş deneyimi konularında da da farklı bir ülke kültürünü  gözlemleyip  özgüvenlerinde olumlu artış sağlandı" dedi. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA