Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 01:57:55
Advert
Advert Advert
 

Türkçe Topluluğu’ndan 4’üncü kütüphane

Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu tarafından başlatılan ‘Köy Okullarına Kütüphane Kurma’ Projesi kapsamında köy okullarına yapılan kütüphane sayısı dörde ulaştı.
Türkçe Topluluğu’ndan 4’üncü kütüphane
Advert

Arif BULUT   -Kocaeli genelinde bir ok sosyal sorumluluk projeye imza atan Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu köy okulları kütüphanesiz kalmasın diye başlattığı ‘Köy okullarına kütüphane kurma’ projesinde bin kitaplık 4’üncü kütüphaneyi kurdu.Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu tarafından yapılan araştırmalar sonucunda 4’üncü okulun Kandıra’ya bağlı Safalı köyünde bulunan Safalı İlk ve Orta Okulu’na kütüphane kurulması kararlaştırıldı. 


KÜTÜPHANESİZ OKUL BIRAKMAMAK
Topluluğun kütüphane projesiyle farkındalık oluşturmak istediğini ifade eden Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu Başkanı Hüseyin Eryiğit, “Her okula kitap bağışı yapmanın kolay olduğunu ancak bu proje ile farkındalık oluşturmak istedik. Destekçimiz Kitapdostum.com’dur, ayrıca Kocaeli Özel Bilgili Kültür Okulları ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi de projemize destek veriyor. Amacımız Türkiye’nin her iline bir kütüphane kurmak, kütüphanesiz okul bırakmamak. Önemli olan çocukların okuması ve geleceğidir” dedi.


KÜTÜPHANE AÇILDI
Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu, okul yönetimi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin ardından çalışmalarına başladı ve okulda bulunan bir odayı kütüphane çevirdi. Kütüphanenin yapım süreci boyunca yardımcı olan topluluk, kütüphaneye bin kitap getirdi. Kitapların gelmesiyle beraber hazır hale gelen kütüphane geçtiğimiz gün öğrencilerin hizmetine açıldı.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitHüseyin Eryiğit
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA