Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 18:38:12
Advert
Advert
 

AK Parti’de 5 isim davet edildi

AK Parti Kocaeli İl Başkanını belirlenmesi için Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz ve Berna Abiş Ankara’ya davet edildi. Davet edilen isimlerden Abiş büyük sürpriz oldu. akşam saatlerinde 4 olan isim sayısı sabah 5’e çıktı. Genel merkez Şahin Talus’u da davet etti
AK Parti’de 5 isim davet edildi
Advert

Süriye ÇATAK TEK   -AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifa etmesinin ardından yerine atanacak olan isim ile ilgili süreç sona erdi. AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan çalışmanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmasının ardından belirlenen 4 isim önceki akşam Ankara’ya davet edildi. Davet edilen isimler arasında mülakata alınmayan ve ismi hiç gündeme gelmeyen Büyükşehir Meclis üyesi Berna Abiş’in yer alması sürpriz oldu. Abiş, sürprizinden sonra genel merkez sabah saatlerinde Şahin Talus’u da davet etti. 

 

GENİŞ İSTİŞARE YAPILDI
AK Parti Genel Merkezi 3 Mayıs’ta görevinden istifa eden İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un ardından 4 ve 5 Mayıs’ta Kocaeli’de çalışma yaptı. Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Köse Başkanlığında 6 kişilik heyet il yönetiminin istifasını aldı, il yönetiminden, kadın ve gençlik kolları yönetimlerinden, il demokrasi hakem heyeti ve disiplin kurulundan, eski milletvekillerinden, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinden, ilçe başkanlarından ve belediye başkanlarından görüş alındı. 

 

CUMHURBAŞKANINA SUNULDU
Yapılan çalışmanın ardından aday olan İl Yöneticisi Ahmet Berberoğlu, heyet tarafından davet edilen Sibel Gönül, Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz ve Şahin Talus ile görüşme yapıldı. Görüşmenin ardından partinin üyeleri arasında SMS üzerinden anket yapıldı. Tüm çalışmalar bir dosya haline getirildi ve Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Erdoğan’ın değerlendirmesinin ardından 4 isim Ankara’ya davet edildi. 

 

ABİŞ ve TALUS SÜRPRİZİ 
AK Parti Genel Merkezi tarafından önceki gece geç saatlerde 4 isim Ankara’ya davet edildi. Ankara’ya davet edilen isimler arasında Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, ve Ali Korkmaz daha önce görüşmeye alınan isimler olurken, dördüncü isim ise sürpriz oldu. AK Parti Genel Merkezi görüşmeye alınmayan Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Berna Abişi de davet etti. Abiş’in listede yer alması partililer için sürpriz oldu. Akşam saatlerinde 4 olan isim sayısı sabah saatlerinde 5 oldu. Genel merkez ikinci sürprizi Şahin Talus’u davet ederek yaptı. 

 

    

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliak parti kocaeliizmitAK Parti’de 5 isim davet edildi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA