Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 01:56:44
Advert
Advert
 

Başkonsolostan Bahçeşehir’e ziyaret

Bahçeşehir Koleji, Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu PetrMareş’i ağırladı. Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Kalcı ziyaret dolayısıyla Başkonsolos Mareş’e teşekkür etti.
Başkonsolostan Bahçeşehir’e ziyaret
Advert

Arif BULUT   -Kocaeli Bahçeşehir Koleji Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a bağlı bir köy olan Lidice’de 2’nci Dünya Savaşı’nda Naziler tarafından katledilen çocuklar anısına düzenlenen resim yarışmasında sürekli dereceye giriyor. Okul Türkiye’de yarışmaya katılan okullar arasında 10 yıldır en fazla ödül kazanan okul konumunda.  Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Kalcı ve okul yöneticileri bu kapsamda ödül törenlerine katılıyorlar. Okul yöneticileri ödül törenlerindeki misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etmek ve okullarını tanıtmak amacıyla Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu PetrMareş’i davet ettiler. Mareş daveti reddetmeyerek Bahçeşehir Koleji’ni ziyaret etti. 

 


HAYAL ETTİĞİN KADAR ÖZGÜRSÜN
Ziyarette Başkonsolos’a okul tanıtılırken aynı zamanda Bahçeşehir Koleji Görsel Sanatlar Komisyonu öncülüğünde öğrenciler tarafından hazırlanan “Hayal Ettiğin Kadar Özgürsün” adlı resim sergisi gezdirildi. Serginin yanı sıra okul duvarları da Hint kültürüne ait figürlerden oluşan resimlerle süslendi.  Kolejde her sene farklı bir ülkenin kültürü seçilerek öğrencilere tanıtmak amacıyla bu tarz resim sergilileri açılıyor. 

 


EN ÇOK ÖDÜL ALAN OKULUZ 
Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Kalcı Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu PetrMareş’in ziyaretine dair yaptığı açıklamada, “Okulumuz Çek Cumhuriyeti’nde Lidice’de gerçekleştirilen resim yarışmasına katılıyor. Bu yarışma Lidice’de katledilen çocukların anısına düzenleniyor. 10 yıldır bu yarışmada ödülleri en çok alan okul biziz Türkiye’de. Düzenlenen ödül törenlerine katılıyoruz. Bu sefer biz Çek Cumhuriyeti Başkonsolosunu ağırlamak istedik. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen sanat komisyonundaki hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Tüm resimler çocuklarımız tarafından yapıldı. Çocuklarımız resim eğitimlerini kağıt üzerine çalışarak değil, tuval üzerinde çalışarak alıyor. Bu yöntemle de çocuklarımız çok başarılı oluyor” dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitkocaeli bahçeşehirbahçeşehir
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA