Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 18:47:44
Advert
Advert
 

Gölcük’teki tahribatı TBMM'ye taşıdı

Gölcük Değirmendere’de ormanlık alanın tıraşlanarak kurak hale getirilmesini, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Türkkan meclis gündemine getirdi
Gölcük’teki tahribatı TBMM'ye taşıdı
Advert

 

GÖLCÜK Değirmendere’deki orman tahribatıyla ilgili İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan jet bir soru önergesi verdi. Türkkan’ın önergesinde şu ifadeler yer aldı: “Gölcük Değirmendere’nin üst bölümlerinde kalan ormanlık alanda 1 hafta arayla çekilen ve yerel basında yer alan fotoğraf yapılan doğa katliamını gözler önüne serdi. Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nün görev alanında olan bölgede böyle bir uygulamanın gerçekleştirilmiş olması konuyu sorgulamaya muhtaç hale getirdi.”

 

BU ALANDA NE YAPILACAK?

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

 

BAKANLIK BİR TEDBİR ALACAK MI?
Önergesinde; “Kocaeli Gölcük’e bağlı Değirmendere Mahallesi’nin üst bölümlerinde kalan ormanlık alanda doğa katliamı yapılmıştır. Birer hafta arayla çekilen ve yerel basında da yer alan fotoğraf tahribatın boyutunu gözler önüne sermiştir. İlk fotoğrafta Değirmendere sırtları tamamen ormanla kaplıyken, ikinci fotoğrafta ormanın üst bölümünün bariz şekilde kesildiği göze çarpmaktadır” diyen Türkkan, “Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nün görev alanında olan bölgede bu kurumdan habersiz böyle bir uygulamanın yapılması pek mümkün görünmemektedir” ifadelerini kullandı.

 

İŞTE SORULAR
İşte Türkkan’ın soruları: “Kocaeli yerel basınında çıkan, Gölcük Değirmendere Mahallesi’nin üst bölümlerinde kalan ormanlık alanda yapılan doğa katliamını gözler önüne seren haberden Bakanlık olarak bilginiz var mıdır? Bu ormanlık alanda yapılan tahribat, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü bilgisi dahilinde mi gerçekleşmiştir? Bu tahribatın yapılmasının gerekçeleri nelerdir? Bu konuda kimden yetki alınmış ve bu uygulama kim ya da kimler tarafından gerçekleştirilmiştir? Bu ormanlık alan 1 hafta gibi kısa bir süre içinde neden çorak bir toprağa dönüştürülmüştür? Bu alanda ne yapılacaktır? Doğanın katliamına yönelik bir örnek olan bu uygulamanın önüne geçilmesi için Bakanlık olarak bir tedbirde bulunulması düşünülmekte midir?”

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA