Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 02:27:37
Advert
Advert
 

Krizdeki esnaf krediye sarıldı

Ekonomik krizi esnafı da vurmaya başladı. Kent esnafı, sadece şubat ve mart aylarında 88 milyon lira kredi kullandı. Oysa 2018'in tamamında kullanılan kredi miktarı 96 milyondu
Krizdeki esnaf krediye sarıldı
Advert

 

Süriye ÇATAK TEK - AĞUSTOS 2018'de kur dalgalanması ile başlayan ekonomik kriz, her kesimi vurmaya devam ediyor. Kuşkusuz krizin en çok etkilediği kesim ise esnaf. Esnaf tek tek dükkanlarının kapılarına kilit vurmaya başladı. Ayakta kalanlar ise borçlarını çevirebilmek için Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin verdiği kredilere sarıldı. 

 

2 AYDA 88 MİLYON LİRA
İLİMİZDEKİ büyük fabrikaların kapandığı, birçok iş yerinin maaşları ödeyemediği krizde esnaf, bankalar dışında Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatiflerinin verdiği kredilere yoğun bir şekilde başvuru yaptı. Geçtiğimiz yıl 12 ayda toplam 96 milyon kredi dağıtan kooperatif, bu yıl sadece 2 ayda 88 milyon lira kredi verdi.


TARİHİ BİR REKOR
OCAK ayında kooperatifin kapanan kredileri şubat ayına doğru tekrar açıldı. Hükümet tarafından gönderilen para, esnafa seçim öncesi dağıtıldı. Şubat ve martta bu paranın 88 milyon lirasını dağıttı. Kooperatif ilk kez 2 ayda bu kadar büyük bir kredi dağıtımına imza attı. Esnafın bu kadar büyük orandaki krediyi kullanması krizin derinliğini gösteriyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8041 TL 6.7770 TL
Euro
EURO
7.5904 TL 7.5601 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA