Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.07.2019 SAAT 20:11:08
Advert
 
Advert

Akar O konuyu meclise taşıdı

Adapazarı- Haydarpaşa bölgesel trenlerinin hızlı tren yapımı gerekçesiyle durdurulması sonrasında aradan geçen 7 yıla rağmen eski işlerliği kazandırılamadı. Konuyu meclise taşıyan Akar, “Vatandaşı mağdur etiniz” dedi
Akar O konuyu meclise taşıdı

2012 yılında günde 30 bin yolcu taşıyan Adapazarı- Haydarpaşa bölgesel trenlerinin hızlı tren yapımı gerekçesiyle durdurulması sonrasında aradan geçen 7 yıla rağmen eski işlerliği kazandırılamadı. Özellikle işçi, memur ve öğrencilerin yararlandığı bölgesel hatta ilişkin sık sık mecliste söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 2015 yılında tekrar kısıtlı olarak çalışan hatta ilişkin Ulaştırma Bakanlığına sorular yöneltti.

 

NEREDEN NEREYE
Daha önce karşılıklı 24 ayrı seferin gerçekleştiği hattın 10 sefere düşmesi ile birlikte günlük 30 bin yolcudan aylık 20 bin yolcuya düştüğünü belirten Akar yapılan son değişikliklere tepki gösterdi. Bölgesel hattın akıbetine ilişkin Ulaştırma Bakanlığına sorular yönelten Akar’a Bakanlık verdiği cevapta şunları söyledi: “Köseköy-Pamukova Hat Kesimine Sinyalizasyon ve Telekominikasyon Sistemlerinin Tesisi Projesi’ kapsamında Doğançay Batı yönü deplase işlerine başlanacağından günlük gidiş-geliş 10 sefer olan Adapazarı Bölgesel Trenleri 8 sefere düşürülerek bu trenlerin Köseköy ve Büyükderbent duruşları kaldırılmış ve eski güzergahından çalıştırılmak üzere yeniden düzenlenmiştir.”

 

BAŞKA BAHARA KALDI
7 yıldır bu hatta işlerlik kazandırılamadığının altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Maalesef beceremediler, vatandaşa hizmet değil bu şekilde zulmettiler” dedi. Akar’ın yolcu sayılarına ilişkin Bakanlık rakam vermezken, YHT ve Adapazarı trenlerinin saatlerinin çalışmalar tamamlandıktan sonra yeniden düzenleneceğini, Adapazarı trenlerinin aylara göre yüzde 55-70 doluluk aralıklarında seyrettiğini söyledi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmithaydar akar
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA