Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 04:13:42
Advert
Advert
 

50 memur istifa etmeye hazırlanıyor

Dilovası Belediyesi’nde çalışan memurlar haklarını savunmayan sendikadan istifa etmeye hazırlanıyor
50 memur istifa etmeye hazırlanıyor
Advert

 

Dilovası Belediyesinde çalışan memurlar, sosyal denge tazminatlarının kesilmesi ve örgütlü oldukları Bem Bir-Sen’in çözüm için bir adım atmamasına tepki göstererek istifa hazırlığına girdiler

 

Süriye ÇATAK TEK - Dilovası Belediyesi’nde çalışan 50 memur, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendika’ndan (Bem Bir-Sen) istifa etme kararı aldı. Sendikalarının kazanılmış haklarını savunmadığını söyleyen memurlar, memurların sosyal denge tazminatının yeni seçilen belediye başkanı Hamza Şayir tarafından kesildiğini ve sendikanın bu konuda bir tek adım dahi atmadığını belirtti.

 

SENDİKA ADIM ATMADI

Dilovası Belediyesi’nde çalışan ve Bem Bir-Sen’e üye olan 50 memur sendikalarının kazanılmış haklarını korumaması nedeniyle istifa etti. Dilovası Belediye Başkanı seçilen Hamza Şayir, seçimlerin hemen ardından yasada yer alan haklarını kullanarak memurların sosyal denge teminatını vermedi. Konuyu Bem Bir-Sen’e götüren işçiler ve iş yeri temsilcileri sendikadan her hangi bir destek alamadı. Sendikanın çözüm için bir adım atmaması nedeniyle memurlar da sendikadan istifa etme kararı aldı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA