Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 07:17:08
Advert
Advert
 

AK Parti’de sil baştan

AK Parti’de il başkanı belirlenmesi için yapılan çalışmanın ardından 5 aday ile Cumhurbaşkanı görüştü. Ancak adaylar arasında il başkanı belirlenmedi. AK Parti’de başkanlık süreci sil baştan yapılması bekleniyor
AK Parti’de sil baştan
Advert

Süriye ÇATAK TEK  -AK Parti’de 3 Mayıs’ta istifa eden İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifa etmesinin ardından yerine atanacak olan il başkanı ile ilgili çalışmalar sil baştan yapılacak. Genel Merkez tarafından ilde yapılan çalışmaların sonucunda belirlenen 5 aday Ankara’ya davet edildi. Ancak davet edilen 5 isim arasında her hangi biri başkanlığa atanmadı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan. 5 aday ile görüştükten sonra Kocaeli için birkaç gün daha çalışma yapılmasını istedi. Yaşanan gelişmenin ardından il başkanlığına kimin atanacağı parti içinde merak konusu oldu. 

 

GENİŞ İSTİŞARE YAPILDI
AK Parti’de İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un 3 Mayıs’ta istifa etmesinin ardından 4 Mayıs’ta Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Köse’nin başkanlığında 6 kişilik heyet çalışma yaptı. İl yönetiminin istifasını alan heyet daha sonra il yönetimi, il disiplin ve demokrasi hakem heyeti, eski milletvekilleri, il kadın ve gençlik kolları yöneticileri, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, belediye başkanları ve ilçe başkanları ile görüşüp il başkanın kim olması noktasında görüş alışverişi yaptı. 

 

SMS ANKETLERİ DE OLDU
Yapılan istişarenin ardından İl Yöneticisi Ahmet Berberoğlu il başkanlığı için adaylığını açıkladı ve heyet ile görüştü. Berberoğlu dışında heyet Mehmet Ellibeş, Sibel Gönül, Ali Korkmaz, Halit Çokan, Şahin Talus ile 5 Mayıs’ta görüşme yaptı. Görüşmenin ardından heyet Ankara’ya gitti. Genel Merkez heyetten aldığı bilgiler çerçevesinde SMS ile anket yaptı ve teşkilatlara ve üyeleri kimi başkan olarak görmek istediklerini sordu.

 

5 İSİM ÇAĞRILDI
Çalışmaların ardından geçtiğimiz Cuma günü 4 isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sonuldu. Pazartesi günü kendisine sunulan Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz ve Berna Abiş’i genel merkez tarafından davet edildi. Ancak davet listesinde olmayan Şahin Talus da arandı ve genel merkezde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapıldı. Adaylar İl Başkanvekili Mikdat Aydın ile birlikte Ankara’ya gitti. 

 

 

BAŞKAN AÇIKLAMADI
AK Parti Genel Merkezinde yapılan görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her aday ile yaklaşık olarak 10 dakika görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli için bir il başkanı açıklamaması dikkat çekti. 5 aday arasında il başkanı belirlemeyen Erdoğan’ın Kocaeli ile ilgili çalışmanın devam etmesini istediği öğrenildi. 

 

İNCE ELENİP SIK DOKULUYOR
Yapılan görüşme ile ilgili bilgi veren İl Başkanvekili Mikdat Aydın, “Cumhurbaşkanımız bize birkaç gün daha çalışacaklarını söyledi. Nöbete devem edin dedi. Genel merkezimizin kararını bekliyoruz. Kocaeli için genel merkezimiz en iyi kararı verecektir. İl başkanlığı için ince elenip sık dokunuyor. Kocaeli Cumhurbaşkanımız için önemli. Çok titiz bir çalışma yapılıyor” dedi. 

 

YENİ ÇALIŞMA YAPILACAK
Ankara’daki görüşmeden sonuç çıkmaması üzerine gözler yeniden yapılacak çalışmalara çevrildi. Genel Merkez’in yeniden bir heyeti Kocaeli’ye göndererek çalışma yapması bekleniyor. Çalışmanın daha geniş bir istişare ile yapılması ve sürecin STK’lar boyutunda ele alınması planlanıyor. Genel Merkez tarafından görevlendirilen heyetin STK’larla görüşerek yeniden bir isim belirlemesi bekleniyor. 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitak parti kocaeli
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA