Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 12:04:24
Advert
 

Birincilik yine Kocaeli'de

Türkiye genelinde organ bağışı alan kamu ve özel tüm kurumlar içerisinde İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü 542 organ bağışı ile kurum bazında Türkiye 1.’si oldu
Birincilik yine Kocaeli'de

 

İL Sağlık Müdürlüğü, Türkiye genelinde çok önemli bir başarıya daha imza attı. Organ bağışı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve organ bağışının teşvik edilmesi konusunda İl Sağlık Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalar neticesinde; Nisan ayı içerisinde 1.155 organ bağışı sayısına ulaştı. İlimiz bu sayı ile nüfusa oranla açık ara fark elde ederek yine Türkiye 1.’si oldu. Türkiye genelinde organ bağışı alan kamu ve özel tüm kurumlar içerisinde ise; İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü 542 organ bağışı ile kurum bazında Türkiye 1.’si oldu.


EN ÇOK İZMİT'TE
İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar sonucunda Türkiye 1.’liğini kazanan İzmit İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nazif Aksoy ve Sağlık Memuru Güngör Kolaç’ a teşekkür belgesi takdim etti. Törende Başkanlar Dr. Faruk Demirhan, Op. Dr. Muhammet Coşkun Güler, Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi ve tüm ilçe sağlık müdürleri de hazır bulundu.


EMEK, ÖZVERİ VAR
Kocaeli olarak organ bağışı çalışmalarında son iki yılda her zaman zirvede yer aldıklarını söyleyen Şenol Ergüney, “Bu çalışmalarda çok büyük özveri, gayret ve emekler var. İyi bir çalışma sistemimiz var ve arkadaşlarımız halkımızı organ bağışı ve nakli konusunda sürekli bilgilendiriyor. Bu çalışmalarımızın neticesini ilerleyen dönemlerde de alacağımızı düşünüyorum. 2018 yılında ilimizdeki hastanelerde 27 adet beyin ölümü vakası tespit edildi. Bu sene ise bu oranın ilk dört ayda 14 olduğunu görüyoruz. Yılsonu itibari ile ise 40-50 arasında olacağını öngörmekteyiz. 


TEŞEKRÜR ETTİ
Beyin ölümü tespiti yapıldıktan sonra bu kişilerin yakınlarının büyük oranda organ nakli konusunda diğer hastalara umut olacağını biliyoruz. Bu da hem sağlık camiası hem de vatandaş olarak halkımızın ciddi bir farkındalığının sağlanması ile gerçekleşmiş oluyor. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda bu farkındalık Kocaeli’ de sağlanmış durumda ve bu konuda yükselen bir ivme yakaladık. Hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar nedeniyle emeği olan herkese ve özellikle duyarlı davranışlarından dolayı bağışçılarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.


BAŞARI ARTIYOR
Kocaeli’de gönüllü organ bağışçı sayısının giderek artmasının yanında hastanelerde beyin ölümü tespiti ve donör çıkarımı konusunda da etkin çalışmalar yürütülüyor. 2019 yılı içerisinde 14 beyin ölümü tespiti yapıldı ve 6 tanesi organ bağışını kabul ederek yaşama umut oldu. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Böbrek Nakil Merkezi profesyonel nakil ekibi tarafından faaliyete geçtiği 2017 yılından bu yana toplamda 26 böbrek nakli gerçekleştirdi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA